Results 1

SY YA Indoor Series 2009
Meeting 1 Provisional Results
pfmce score
G8-11 600m
1 302 Holly Hayes Penistone DFR 02:16.3 54
2 19 Laura Chappell Doncaster AC 02:24.6 46
3 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 02:26.1 44
4 307 Lucy Clough Penistone DFR 02:31.0 38
G8-11 60m
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 9.5 57
2 239 Dionne Palmer City of Sheffield AC 9.6 55
3 253 Zhane Knight Wath 10.0 49
4 328 Holly Lloyd Selby Striders 10.1 48
5 127 Hannah Bacon Hallamshire H Sheffield 10.1 48
6 108 Olivia Fletcher Hallamshire H Sheffield 10.7 39
7 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 10.7 39
8 205 Madeleine Tierney City of Sheffield AC 10.9 35
9 90 Emily Burnage Wombwell SAC 11.1 32
10 305 Samantha Morris Penistone DFR 11.3 29
11 8 Cara Wilson Doncaster AC 11.5 26
12 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 11.7 23
13 301 Lizzie Deacon Penistone DFR 11.8 21
G8-11 150m
1 239 Dionne Palmer City of Sheffield AC 22.9 65
2 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 23.4 61
3 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 25.0 47
4 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 25.3 45
5 253 Zhane Knight Wath 25.5 43
6 108 Olivia Fletcher Hallamshire H Sheffield 25.7 42
7 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 26.9 37
8 90 Emily Burnage Wombwell SAC 28.3 27
G8-11 long jump
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 3.89 53
2 127 Hannah Bacon Hallamshire H Sheffield 3.22 36
3 205 Madeleine Tierney City of Sheffield AC 2.79 30
4 328 Holly Lloyd Selby Striders 2.74 30
5 19 Laura Chappell Doncaster AC 2.71 30
6 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 2.71 30
7 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 2.65 29
8 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 2.63 29
9 302 Holly Hayes Penistone DFR 2.59 28
10 305 Samantha Morris Penistone DFR 2.46 27
11 90 Emily Burnage Wombwell SAC 2.39 26
12 301 Lizzie Deacon Penistone DFR 2.36 26
13 8 Cara Wilson Doncaster AC 2.24 25
14 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 2.21 25
15 108 Olivia Fletcher Hallamshire H Sheffield 2.15 24
16 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 1.95 22
17 307 Lucy Clough Penistone DFR 1.88 21
G8-11 shot
1 328 Holly Lloyd Selby Striders 4.67 43
2 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 3.78 32
3 305 Samantha Morris Penistone DFR 3.67 31
4 8 Cara Wilson Doncaster AC 3.65 31
5 205 Madeleine Tierney City of Sheffield AC 3.58 30
6 302 Holly Hayes Penistone DFR 3.28 26
7 19 Laura Chappell Doncaster AC 3.23 26
8 301 Lizzie Deacon Penistone DFR 3.15 25
9 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 3.04 23
10 307 Lucy Clough Penistone DFR 2.92 21
11 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 2.91 21
12 127 Hannah Bacon Hallamshire H Sheffield 2.91 21
13 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 2.74 20
B8-11 600m
1 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 01:56.5 58
2 68 Declan Moore Barnsley AC 01:57.0 58
3 250 Keelan Wilson Wath 02:00.4 57
4 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 02:03.2 56
5 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 02:04.0 55
6 168 Jack Cranswick Rotherham Harriers &AC 02:08.6 52
7 70 Callum Howell Barnsley AC 02:13.3 48
8 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 02:13.6 48
9 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 02:14.2 47
10 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 02:14.6 47
11 209 Jay Clements City of Sheffield AC 02:15.7 46
12 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 02:16.1 45
13 304 Thomas Morris Penistone DFR 02:17.1 44
14 66 George Winks Barnsley AC 02:18.1 43
15 215 Nuta White City of Sheffield AC 02:21.1 40
16 171 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 02:22.8 39
17 80 Leo Cotterill Wombwell SAC 02:29.2 33
18 101 Oliver Hawley Hallamshire H Sheffield 02:38.2 24
B8-11 60m
1 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 9.3 57
2 240 Finley Gold City of Sheffield AC 9.4 55
3 250 Keelan Wilson Wath 9.6 52
4 338 Daniel Carlisle unatt 9.7 51
5 215 Nuta White City of Sheffield AC 9.8 49
6 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 9.9 48
7 334 Reece Whiteley Selby 10.1 45
8 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 10.2 43
9 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 10.2 43
10 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 10.3 42
11 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 10.3 42
12 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 10.4 40
13 233 Ben Longden City of Sheffield AC 10.4 40
14 65 Harrison Hall Barnsley AC 10.4 40
15 304 Thomas Morris Penistone DFR 10.5 39
16 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 10.5 39
17 336 George Lawton Selby 10.5 39
18 80 Leo Cotterill Wombwell SAC 10.6 37
19 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 10.7 36
20 322 Alex Robinson Selby Striders 10.8 34
21 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 11.0 31
22 251 Callum Smith Wath 11.2 28
23 117 Jack McIntosh Hallamshire H Sheffield 11.5 24
B8-11 150m
1 68 Declan Moore Barnsley AC 23.0 54
2 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 23.1 53
3 240 Finley Gold City of Sheffield AC 23.4 50
4 338 Daniel Carlisle unatt 23.8 45
5 101 Oliver Hawley Hallamshire H Sheffield 24.2 41
6 168 Jack Cranswick Rotherham Harriers &AC 24.3 40
7 334 Reece Whiteley Selby 24.7 37
8 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 24.8 36
9 66 George Winks Barnsley AC 24.9 36
10 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 25.4 33
11 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 25.5 32
12 233 Ben Longden City of Sheffield AC 25.5 32
13 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 25.9 29
14 304 Thomas Morris Penistone DFR 26.4 27
15 322 Alex Robinson Selby Striders 27.0 25
16 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 27.0 25
17 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 27.1 24
18 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 27.2 24
19 251 Callum Smith Wath 28.2 17
20 171 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 28.2 17
21 70 Callum Howell Barnsley AC 28.4 15
22 117 Jack McIntosh Hallamshire H Sheffield 28.8 14
B8-11 long jump
1 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 3.79 46
2 250 Keelan Wilson Wath 3.53 39
3 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 3.41 36
4 240 Finley Gold City of Sheffield AC 3.38 35
5 338 Daniel Carlisle unatt 3.26 33
6 66 George Winks Barnsley AC 3.14 30
7 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 3.07 29
8 168 Jack Cranswick Rotherham Harriers &AC 3.05 29
9 334 Reece Whiteley Selby 3.01 29
10 233 Ben Longden City of Sheffield AC 2.96 28
11 101 Oliver Hawley Hallamshire H Sheffield 2.92 28
12 68 Declan Moore Barnsley AC 2.91 28
13 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 2.83 27
14 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 2.74 26
15 336 George Lawton Selby 2.71 26
16 65 Harrison Hall Barnsley AC 2.69 25
17 215 Nuta White City of Sheffield AC 2.60 25
dq 331 Alex Booth Leeds City 2.55 24
19 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 2.51 24
20 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 2.47 23
21 335 Damon Baker unatt 2.43 23
22 251 Callum Smith Wath 2.42 23
23 209 Jay Clements City of Sheffield AC 2.40 23
24 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 2.40 23
25 322 Alex Robinson Selby Striders 2.40 23
26 117 Jack McIntosh Hallamshire H Sheffield 2.36 22
27 70 Callum Howell Barnsley AC 2.36 22
28 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 2.16 20
29 80 Leo Cotterill Wombwell SAC 2.15 20
30 171 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 2.09 19
31 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 2.04 19
B8-11 shot
1 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 4.67 30
2 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 4.20 25
3 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 3.88 23
4 335 Damon Baker unatt 3.78 22
5 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 3.10 18
6 65 Harrison Hall Barnsley AC 2.86 16
G11-13 800m
1 169 Maisie Elliott Rotherham Harriers &AC 02:41.5 56
2 5 Elli Stothard Doncaster AC 02:41.5 56
3 23 Abigail Hayley Doncaster AC 02:57.7 42
4 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 02:58.2 42
5 109 Rebecca Trower Hallamshire H Sheffield 03:03.3 39
6 1 Nicola Pearson Doncaster AC 03:03.4 39
7 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 03:05.2 38
8 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 03:11.7 36
9 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 03:12.5 36
10 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 03:18.9 34
11 308 Emily Phelan Penistone DFR 03:40.5 26
G11-13 60m
1 118 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 8.9 58
2 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 9.1 55
3 207 Millie Skinner City of Sheffield AC 9.2 53
4 206 Aysha Cummings City of Sheffield AC 9.3 52
5 69 Toni Buckingham Barnsley AC 9.4 50
6 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 9.4 50
7 256 Judith Pabwallinsa Wath 9.4 50
8 11 Abigail Cliff Doncaster AC 9.5 49
9 61 Beth Schofield Barnsley AC 9.5 49
10 112 Samantha Tierney Hallamshire H Sheffield 9.5 49
11 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 9.6 47
12 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 9.6 47
13 6 Ellie Grace Doncaster AC 9.7 46
14 255 Lacey Wilson Wath 9.7 46
15 113 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 9.8 44
16 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 9.8 44
17 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 9.9 43
18 259 Julie Pabaa Wath 9.9 43
19 91 Megan Burnage Wombwell SAC 10.0 41
20 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 10.1 40
21 12 Annie Musset Doncaster AC 10.1 40
22 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 10.2 38
23 257 Tion Knight Wath 10.2 38
24 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 10.2 38
25 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 10.3 37
26 300 Charlotte Deacon Penistone DFR 10.4 35
27 326 Emma Hoskins Selby Striders 10.4 35
28 62 Taylor Hammond Barnsley AC 10.6 32
29 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 10.6 32
30 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 10.9 28
31 306 Ania Pozorski Penistone DFR 11.0 26
32 21 Kayleigh Scott Doncaster AC 11.1 25
33 235 Eleanor Tierney City of Sheffield AC 12.5 5
G11-13 long jump
4 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 4.13 63
7 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 3.96 60
29 69 Toni Buckingham Barnsley AC 3.89 58
5 206 Aysha Cummings City of Sheffield AC 3.86 58
1 64 Melissa Macey Barnsley AC 3.73 55
2 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 3.62 53
26 25 Chloe Bewley Doncaster AC 3.61 53
14 5 Elli Stothard Doncaster AC 3.56 52
20 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 3.53 51
11 12 Annie Musset Doncaster AC 3.46 50
33 255 Lacey Wilson Wath 3.41 48
10 6 Ellie Grace Doncaster AC 3.36 46
6 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 3.34 46
39 113 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 3.30 46
8 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 3.29 44
36 259 Julie Pabwaungna Wath 3.27 44
31 169 Maisie Elliott Rotherham Harriers &AC 3.22 44
27 11 Abigail Cliff Doncaster AC 3.17 42
24 91 Megan Burnage Wombwell SAC 3.16 42
15 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 3.13 42
37 256 Judith Pabwaungna Wath 3.10 42
13 1 Nicola Pearson Doncaster AC 3.07 41
38 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 3.03 39
3 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 3.02 39
16 21 Kayleigh Scott Doncaster AC 3.02 39
28 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 3.01 39
9 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 2.97 37
25 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 2.97 37
21 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 2.74 29
23 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 2.73 29
12 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 2.72 29
30 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 2.69 28
32 109 Rebecca Trower Hallamshire H Sheffield 2.62 27
34 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 2.56 26
40 257 Tion Knight Wath 2.56 26
22 326 Emma Hoskins Selby Striders 2.46 24
17 308 Emily Phelan Penistone DFR 2.30 21
18 300 Charlotte Deacon Penistone DFR 2.20 19
19 306 Ania Pozorski Penistone DFR 1.96 14
35 258 Chloe Croome Wath nr 0
G11-13 shot
1 69 Toni Buckingham Barnsley AC 8.51 80
2 64 Melissa Macey Barnsley AC 6.15 51
3 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 5.33 37
4 113 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 5.13 33
5 109 Rebecca Trower Hallamshire H Sheffield 5.08 32
6 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 5.05 32
7 91 Megan Burnage Wombwell SAC 4.94 30
8 23 Abigail Hayley Doncaster AC 4.89 29
9 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 4.77 28
10 25 Chloe Bewley Doncaster AC 4.68 27
11 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 4.50 26
12 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 4.33 24
13 235 Eleanor Tierney City of Sheffield AC 4.27 23
14 308 Emily Phelan Penistone DFR 4.23 23
15 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 4.04 21
16 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 3.75 18
17 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 3.08 11
G11-13 200m
1 320 Caoimhe Crampton Leeds City 29.9 64
2 118 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 29.9 64
3 207 Millie Skinner City of Sheffield AC 29.9 64
4 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 30.3 60
5 206 Aysha Cummings City of Sheffield AC 30.9 54
6 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 31.1 53
7 169 Maisie Elliott Rotherham Harriers &AC 31.4 52
8 11 Abigail Cliff Doncaster AC 31.5 51
9 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 31.7 50
10 61 Beth Schofield Barnsley AC 31.9 49
11 5 Elli Stothard Doncaster AC 31.9 49
12 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 32.3 47
13 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 32.3 47
14 64 Melissa Macey Barnsley AC 32.7 45
15 12 Annie Musset Doncaster AC 33.1 43
16 23 Abigail Hayley Doncaster AC 33.4 42
17 25 Chloe Bewley Doncaster AC 33.5 42
18 6 Ellie Grace Doncaster AC 33.8 41
19 1 Nicola Pearson Doncaster AC 34.3 39
20 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 34.7 38
21 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 35.1 36
22 326 Emma Hoskins Selby Striders 35.2 36
23 62 Taylor Hammond Barnsley AC 35.4 36
24 21 Kayleigh Scott Doncaster AC 37.3 29
25 235 Eleanor Tierney City of Sheffield AC 44.8 11
B11-13 800m
1 20 Elliott Tong Doncaster AC 02:39.4 52
2 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 02:45.8 49
3 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 02:46.0 48
4 332 Evan Webb unatt 02:48.5 47
5 331 Alex Booth Leeds City 02:53.4 45
6 132 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 02:58.3 43
7 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 03:00.0 42
8 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 03:09.9 38
9 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 03:11.1 37
10 115 Alex Hackett Hallamshire H Sheffield 03:14.6 35
11 303 Chris Morris Penistone DFR 03:17.6 34
12 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 03:21.6 32
13 254 Jamie Smith Wath 03:29.8 28
B11-13 60m
1 24 Joe McGrath Doncaster AC 8.6 59
2 208 Obi Ezi City of Sheffield AC 8.7 57
3 220 Jake Merrill City of Sheffield AC 8.9 54
4 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 9.1 51
5 129 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 9.1 51
6 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 9.2 49
7 219 Adam Higginbottom City of Sheffield AC 9.5 45
7 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 9.5 45
7 234 William Stasi City of Sheffield AC 9.5 45
10 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 9.6 43
11 324 Tom Lloyd Selby Striders 9.8 40
11 325 Dylan Craven Selby Striders 9.8 40
11 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 9.8 40
14 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 9.9 39
15 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 10.0 37
16 303 Chris Morris Penistone DFR 10.2 34
17 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 10.4 31
18 323 Jack Burton Selby Striders 10.6 28
19 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 10.9 24
B11-13 long jump
1 24 Joe McGrath Doncaster AC 4.44 60
2 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 4.42 60
3 220 Jake Merrill City of Sheffield AC 4.00 50
4 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 3.97 49
5 324 Tom Lloyd Selby Striders 3.63 39
6 132 Oscar Baldwin Hallamshire H Sheffield 3.62 39
7 234 William Stasi City of Sheffield AC 3.61 39
8 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 3.53 37
9 325 Dylan Craven Selby Striders 3.50 36
10 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 3.43 34
11 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 3.33 32
12 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 3.27 31
13 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 3.18 29
14 20 Elliott Tong Doncaster AC 3.17 29
15 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 3.08 27
16 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 3.02 27
17 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 3.01 27
18 323 Jack Burton Selby Striders 2.51 22
19 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 2.48 21
B11-13 shot
1 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 6.04 45
2 219 Adam Higginbottom City of Sheffield AC 5.84 43
3 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 5.46 40
4 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 5.33 39
5 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 5.10 37
6 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 5.06 37
7 324 Tom Lloyd Selby Striders 4.95 36
8 20 Elliott Tong Doncaster AC 4.41 31
9 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 4.13 28
B11-13 200m
1 24 Joe McGrath Doncaster AC 28.4 56
2 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 29.1 52
3 129 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 29.5 50
4 208 Obi Ezi City of Sheffield AC 29.7 49
5 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 30.1 47
6 219 Adam Higginbottom City of Sheffield AC 31.0 43
7 234 William Stasi City of Sheffield AC 31.1 42
8 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 31.3 42
9 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 31.6 41
10 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 32.0 39
11 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 32.0 39
12 332 Evan Webb unatt 32.8 37
13 325 Dylan Craven Selby Striders 33.0 36
14 303 Chris Morris Penistone DFR 33.2 35
15 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 33.8 33
16 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 33.8 33
17 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 34.1 32
18 254 Jamie Smith Wath 35.2 29
19 331 Alex Booth Leeds City 35.6 28
20 323 Jack Burton Selby Striders 35.7 28
G13-15 800m
1 133 Natalia Hackett Hallamshire H Sheffield 02:30.8 69
2 243 Laura Goodwin City of Sheffield AC 02:32.1 67
3 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 02:43.0 57
4 84 Charlotte Gray Wombwell SAC 03:26.7 39
G13-15 60m
1 16 Alice Howe Doncaster AC 8.4 77
2 213 Page Massey City of Sheffield AC 8.6 71
2 14 Rachel Shaw Doncaster AC 8.6 71
4 120 Nicole Norton Hallamshire H Sheffield 8.7 69
5 330 Ellie Standerline Scunthorpe 8.7 69
6 223 Rebecca Hall City of Sheffield AC 8.9 65
7 218 Kristie Edwards City of Sheffield AC 9.0 63
8 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 9.5 56
9 89 Holly Taylor Wombwell SAC 10.0 48
10 329 Caitlin Baker 2DASH 10.0 48
11 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 10.1 47
12 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 10.9 35
13 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 11.6 24
G13-15 long jump
1 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 4.40 69
2 330 Ellie Standerline Scunthorpe 4.16 64
3 17 Lucy Chappell Doncaster AC 4.13 63
4 223 Rebecca Hall City of Sheffield AC 4.10 63
5 213 Page Massey City of Sheffield AC 4.06 62
6 241 Elspeth Bovan City of Sheffield AC 3.93 59
7 218 Kristie Edwards City of Sheffield AC 3.85 58
8 63 Keeley Horbury Barnsley AC 3.78 56
9 203 Charlotte Miles City of Sheffield AC 3.73 55
10 329 Caitlin Baker 2DASH 3.37 46
11 13 Bethany Head Doncaster AC 3.26 44
12 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 3.21 44
13 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 3.02 39
14 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 2.83 32
15 89 Holly Taylor Wombwell SAC 2.58 26
16 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 2.24 19
G13-15 shot
1 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 8.04 71
2 17 Lucy Chappell Doncaster AC 6.08 51
3 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 5.75 48
4 203 Charlotte Miles City of Sheffield AC 5.02 41
5 329 Caitlin Baker 2DASH 4.78 36
6 13 Bethany Head Doncaster AC 4.71 35
7 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 4.70 35
8 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 3.79 16
G13-15 200m
1 213 Page Massey City of Sheffield AC 27.3 74
2 165 Nikki Emson Rotherham Harriers &AC 27.9 68
3 120 Nicole Norton Hallamshire H Sheffield 28.0 67
4 14 Rachel Shaw Doncaster AC 28.1 66
5 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 28.6 61
6 223 Rebecca Hall City of Sheffield AC 29.0 57
7 218 Kristie Edwards City of Sheffield AC 29.2 55
8 241 Elspeth Bovan City of Sheffield AC 29.9 48
9 63 Keeley Horbury Barnsley AC 30.2 45
10 17 Lucy Chappell Doncaster AC 30.8 39
11 309 Rebecca Swift Penistone DFR 31.2 37
12 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 31.3 36
13 203 Charlotte Miles City of Sheffield AC 31.5 35
14 16 Alice Howe Doncaster AC 33.3 26
15 89 Holly Taylor Wombwell SAC 33.5 26
16 13 Bethany Head Doncaster AC 33.6 25
17 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 36.1 18
18 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 40.1 4
B13-15 800m
1 128 Tom Crown Hallamshire H Sheffield 02:46.7 53
2 170 Samuel Stevens Rotherham Harriers &AC 02:59.2 48
3 337 Kyle Sales unatt 03:04.3 45
B13-15 60m
1 15 Jake Canning Doncaster AC 7.7 92
2 111 Anthony Tierney Hallamshire H Sheffield 7.9 81
3 217 Kash Shahidam City of Sheffield AC 8.2 68
4 238 Wesley Palmer City of Sheffield AC 8.8 51
5 221 Cormack Lever City of Sheffield AC 9.0 48
6 26 James Harker Doncaster AC 9.3 44
7 337 Kyle Sales unatt 9.9 35
8 82 Thomas Murray Wombwell SAC 10.6 24
B13-15 long jump
1 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 4.75 62
2 7 Kye Stothard Doncaster AC 4.58 58
3 130 Josiah Edebiri Hallamshire H Sheffield 4.40 55
4 26 James Harker Doncaster AC 4.25 52
5 221 Cormack Lever City of Sheffield AC 4.12 49
6 170 Samuel Stevens Rotherham Harriers &AC 3.55 32
7 128 Tom Crown Hallamshire H Sheffield 3.43 29
8 252 Declan Cockings Wath 3.27 26
9 82 Thomas Murray Wombwell SAC 3.19 24
G13-15 shot
1 15 Jake Canning Doncaster AC 8.80 86
2 217 Kash Shahidam City of Sheffield AC 7.10 62
3 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 7.07 61
4 162 Jordan Small Rotherham Harriers &AC 6.90 60
5 82 Thomas Murray Wombwell SAC 6.45 55
6 221 Cormack Lever City of Sheffield AC 6.40 55
7 7 Kye Stothard Doncaster AC 5.93 50
B13-15 200m
1 15 Jake Canning Doncaster AC 24.6 73
2 111 Anthony Tierney Hallamshire H Sheffield 25.1 68
3 7 Kye Stothard Doncaster AC 27.6 55
4 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 27.9 53
5 321 Christopher Giff Leeds City 28.8 49
6 238 Wesley Palmer City of Sheffield AC 29.1 47
7 162 Jordan Small Rotherham Harriers &AC 29.3 46
8 26 James Harker Doncaster AC 29.6 45
9 170 Samuel Stevens Rotherham Harriers &AC 32.6 32
10 128 Tom Crown Hallamshire H Sheffield 33.3 30
11 337 Kyle Sales unatt 33.5 29