Results 2

SY YA Indoor Series Meeting 2
EIS 28/11/09
provisional results
G8-11 600m
1 29 Summer Ward Doncaster AC 02:16.9 54
2 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 02:17.1 53
3 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 02:18.2 52
4 19 Laura Chappell Doncaster AC 02:23.6 47
5 108 Olivia Fletcher Hallamshire H Sheffield 02:25.1 45
6 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 02:35.9 32
7 307 Lucy Clough Penistone DFR 02:36.2 29
8 305 Samantha Morris Penistone DFR 02:43.5 26
9 268 not declared Wath 02:50.0 21
10 355 Rosie Mae Pinder 2DASH 02:53.9 17
11 269 not declared Wath 03:02.5 13
G8-11 150m
1 239 Dionne Palmer City of Sheffield AC 22.9 65
2 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 23.3 62
3 362 Grace Parchment unatt 23.6 59
4 351 Brodie Jones 2DASH 24.4 50
5 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 24.7 48
6 29 Summer Ward Doncaster AC 25.1 46
7 328 Holly Lloyd Selby Striders 25.2 45
8 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 25.5 43
9 352 Bronte Jones 2DASH 25.5 43
10 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 25.9 40
11 354 Sarah Bain 2DASH 26.1 39
12 344 Jessie Mogridge Leeds City 26.2 39
13 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 26.8 37
14 108 Olivia Fletcher Hallamshire H Sheffield 26.8 37
15 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 28.4 26
16 90 Emily Burnage Wombwell SAC 28.9 24
17 8 Cara Wilson Doncaster AC 30.6 15
18 307 Lucy Clough Penistone DFR 30.8 14
19 261 Paige Hobson Wath 35.8 5
G8-11 high jump
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 1.29 74
2 362 Grace Parchment unatt 1.05 41
3 351 Brodie Jones 2DASH 1.05 41
4 354 Sarah Bain 2DASH 1.00 38
5 328 Holly Lloyd Selby Striders 1.00 38
6 8 Cara Wilson Doncaster AC 0.90 33
7 29 Summer Ward Doncaster AC 0.85 31
7 352 Bronte Jones 2DASH 0.85 31
9 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 0.80 29
9 355 Rosie Mae Pinder 2DASH 0.80 29
11 305 Samantha Morris Penistone DFR 0.80 29
11 268 Laurie Cockburn-Powell Wath 0.80 29
13 269 Elishia Warrior Wath 0.00
G8-11 foam javelin
1 362 Grace Parchment unatt 12.75 38
2 328 Holly Lloyd Selby Striders 12.50 37
3 305 Samantha Morris Penistone DFR 11.50 34
4 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 10.25 30
5 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 9.50 28
6 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 9.25 27
7 239 Dionne Palmer City of Sheffield AC 9.25 27
8 8 Cara Wilson Doncaster AC 9.25 27
9 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 9.00 27
10 352 Bronte Jones 2DASH 9.00 27
11 351 Brodie Jones 2DASH 8.50 25
12 19 Laura Chappell Doncaster AC 8.25 24
13 355 Rosie Mae Pinder 2DASH 8.00 24
14 268 Laurie Cockburn-Powell Wath 7.50 21
15 261 Paige Hobson Wath 7.00 20
16 354 Sarah Bain 2DASH 6.75 18
17 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 6.75 18
18 90 Emily Burnage Wombwell SAC 6.50 17
19 307 Lucy Clough Penistone DFR 6.00 16
20 108 Olivia Fletcher Hallamshire H Sheffield 5.75 14
21 269 Elishia Warrior Wath 5.25 12
22 262 Megan Hobson Wath 4.00 8
B8-11 600m
1 68 Declan Moore Barnsley AC 01:59.1 58
2 250 Keelan Wilson Wath 02:00.9 57
3 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 02:03.2 56
4 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 02:03.9 56
5 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 02:07.5 53
6 168 Jack Cranswick Rotherham Harriers &AC 02:08.5 52
7 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 02:13.9 48
8 215 Nuta White City of Sheffield AC 02:14.9 47
9 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 02:15.0 47
10 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 02:15.8 46
11 334 Reece Whiteley Selby 02:16.6 45
12 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 02:16.9 45
13 233 Ben Longden City of Sheffield AC 02:17.0 44
14 340 George Widdows unatt 02:18.5 43
15 70 Callum Howell Barnsley AC 02:23.3 38
16 348 Alan Jedrzejczyk 2DASH 02:24.8 37
17 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 02:30.7 32
18 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 02:32.5 30
19 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 02:32.7 30
20 322 Alex Robinson Selby Striders 02:33.4 29
21 265 not declared Wath 02:49.3 15
B8-11 150m
1 250 Keelan Wilson Wath 22.5 56
2 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 22.7 55
3 68 Declan Moore Barnsley AC 22.7 55
4 240 Finley Gold City of Sheffield AC 23.0 54
5 338 Daniel Carlisle unatt 23.8 45
6 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 24.1 42
7 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 24.2 41
8 66 George Winks Barnsley AC 24.4 39
9 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 24.4 39
10 334 Reece Whiteley Selby 24.4 39
11 353 Ryan Stopford 2DASH 24.8 36
12 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 25.0 36
13 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 25.4 33
14 233 Ben Longden City of Sheffield AC 25.4 33
15 340 George Widdows unatt 25.6 31
16 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 25.9 29
17 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 26.1 28
18 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 26.2 28
19 65 Harrison Hall Barnsley AC 26.3 28
20 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 26.4 27
21 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 27.0 25
22 348 Alan Jedrzejczyk 2DASH 27.6 21
23 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 27.9 19
24 251 Callum Smith Wath 28.4 15
25 70 Callum Howell Barnsley AC 28.5 15
26 227 Peter Sykes City of Sheffield AC 29.0 14
27 215 Nuta White City of Sheffield AC dqd out of lane
B8-11 high jump
1 68 Declan Moore Barnsley AC 1.13 45
2 233 Ben Longden City of Sheffield AC 1.05 38
3 347 Harry Ramos 2DASH 1.05 38
4 348 Alan Jedrzejczyk 2DASH 1.05 38
5 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 0.95 33
5 353 Ryan Stopford 2DASH 0.95 33
7 304 Thomas Morris Penistone DFR 0.95 33
7 70 Callum Howell Barnsley AC 0.95 33
9 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 0.90 31
10 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 0.90 31
11 66 George Winks Barnsley AC 0.85 29
11 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 0.85 29
11 227 Peter Sykes City of Sheffield AC 0.85 29
14 322 Alex Robinson Selby Striders 0.85 29
B8-11 foam javelin
1 250 Keelan Wilson Wath 22.50 53
2 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 15.25 38
3 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 14.25 36
3 322 Alex Robinson Selby Striders 14.25 36
5 340 George Widdows unatt 13.75 35
6 334 Reece Whiteley Selby 12.75 33
7 251 Callum Smith Wath 12.75 33
8 335 Damon Baker unatt 12.50 32
9 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 12.00 31
10 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 11.75 30
11 338 Daniel Carlisle unatt 11.75 30
13 353 Ryan Stopford 2DASH 11.50 29
12 347 Harry Ramos 2DASH 11.50 29
14 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 11.25 28
15 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 11.00 28
16 240 Finley Gold City of Sheffield AC 11.00 28
17 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 10.50 26
18 65 Harrison Hall Barnsley AC 10.00 25
19 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 9.50 23
20 304 Thomas Morris Penistone DFR 9.00 22
21 227 Peter Sykes City of Sheffield AC 8.75 21
22 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 8.25 19
23 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 7.50 17
G11-13 600m
1 169 Maisie Elliott Rotherham Harriers &AC 01:50.2 69
2 5 Elli Stothard Doncaster AC 01:53.7 64
3 172 Grace Tomlinson Rotherham Harriers &AC 02:00.3 55
4 25 Chloe Bewley Doncaster AC 02:00.8 54
5 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 02:02.2 52
6 204 Emily Sanderson City of Sheffield AC 02:03.2 51
7 23 Abigail Hayley Doncaster AC 02:03.5 51
8 1 Nicola Pearson Doncaster AC 02:04.9 49
9 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 02:07.6 45
10 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 02:08.7 44
11 11 Abigail Cliff Doncaster AC 02:10.6 43
12 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 02:11.6 42
13 69 Toni Buckingham Barnsley AC 02:12.5 41
14 91 Megan Burnage Wombwell SAC 02:12.9 41
15 64 Melissa Macey Barnsley AC 02:13.1 41
16 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 02:14.3 40
17 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 02:15.3 40
18 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 02:17.1 38
19 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 02:17.4 38
20 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 02:18.1 38
21 109 Rebecca Trower Hallamshire H Sheffield 02:18.4 37
22 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 02:18.5 37
23 62 Taylor Hammond Barnsley AC 02:20.3 37
24 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 02:22.9 35
25 343 Jessica Hirst Holmfirth 02:30.4 32
26 308 Emily Phelan Penistone DFR 02:41.6 27
27 346 Reema Mistry 2DASH 02:45.2 25
G11-13 150m
1 118 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 21.6 59
2 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 21.7 58
3 320 Caoimhe Crampton Leeds City 22.1 57
4 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 22.3 56
5 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 22.7 54
5 206 Aysha Cummings City of Sheffield AC 22.7 54
7 255 Lacey Wilson Wath 23.0 53
8 256 Judith Pabwaungna Wath 23.1 52
9 11 Abigail Cliff Doncaster AC 23.4 49
10 69 Toni Buckingham Barnsley AC 23.6 47
10 61 Beth Schofield Barnsley AC 23.6 47
10 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 23.6 47
13 91 Megan Burnage Wombwell SAC 23.9 43
13 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 23.9 43
15 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 24.1 41
16 259 Julie Pabwaungna Wath 24.3 39
17 172 Grace Tomlinson Rotherham Harriers &AC 24.4 38
18 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 24.7 36
19 9 Kelsey Wilson Doncaster AC 25.0 35
19 64 Melissa Macey Barnsley AC 25.0 35
21 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 25.7 30
22 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 25.8 29
23 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 25.9 28
24 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 26.0 28
25 109 Rebecca Trower Hallamshire H Sheffield 26.2 27
26 27 Keira Davies Doncaster AC 26.4 26
27 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 26.5 26
28 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 26.6 26
29 343 Jessica Hirst Holmfirth 26.9 25
30 62 Taylor Hammond Barnsley AC 26.9 25
31 306 Ania Pozorski Penistone DFR 28.4 14
32 310 not declared Penistone DFR 28.4 14
33 308 Emily Phelan Penistone DFR 29.2 10
34 346 Reema Mistry 2DASH 29.2 10
G11-13 high jump
1 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 1.43 76
2 25 Chloe Bewley Doncaster AC 1.30 63
3 255 Lacey Wilson Wath 1.25 56
4 5 Elli Stothard Doncaster AC 1.25 56
5 64 Melissa Macey Barnsley AC 1.25 56
6 256 Judith Pabwaungna Wath 1.20 52
7 259 Julie Pabwaungna Wath 1.20 52
8 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 1.20 52
8 69 Toni Buckingham Barnsley AC 1.20 52
10 9 Kelsey Wilson Doncaster AC 1.15 43
11 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 1.15 43
12 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 1.10 35
13 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 1.10 35
14 204 Emily Sanderson City of Sheffield AC 1.10 35
15 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 1.10 35
16 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 1.05 33
16 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 1.05 33
16 206 Aysha Cummings City of Sheffield AC 1.05 33
19 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 1.05 33
20 6 Ellie Grace Doncaster AC 1.05 33
20 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 1.05 33
20 27 Keira Davies Doncaster AC 1.05 33
23 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 1.00 31
24 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 1.00 31
24 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 1.00 31
24 1 Nicola Pearson Doncaster AC 1.00 31
27 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 0.00
27 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 0.00
G11-13 200m
1 118 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 29.3 70
2 320 Caoimhe Crampton Leeds City 29.9 64
2 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 29.9 64
4 204 Emily Sanderson City of Sheffield AC 30.9 54
4 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 30.9 54
6 206 Aysha Cummings City of Sheffield AC 31.3 52
7 5 Elli Stothard Doncaster AC 31.9 49
8 61 Beth Schofield Barnsley AC 32.3 47
9 11 Abigail Cliff Doncaster AC 32.4 47
10 259 Julie Pabwaungna Wath 33.0 44
11 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 33.5 42
12 9 Kelsey Wilson Doncaster AC 33.6 41
13 23 Abigail Hayley Doncaster AC 33.6 41
14 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 34.4 39
14 1 Nicola Pearson Doncaster AC 34.4 39
16 109 Rebecca Trower Hallamshire H Sheffield 34.7 38
17 25 Chloe Bewley Doncaster AC 35.3 36
18 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 35.7 35
19 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 35.8 35
20 6 Ellie Grace Doncaster AC 36.2 34
21 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 36.3 33
22 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 37.2 30
23 310 not declared Penistone DFR 38.5 24
24 306 Ania Pozorski Penistone DFR 38.9 23
25 308 Emily Phelan Penistone DFR 40.2 20
B11-13 600m
1 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 01:51.7 55
2 20 Elliott Tong Doncaster AC 01:53.0 52
3 332 Evan Webb unatt 01:53.7 51
4 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 01:55.7 47
5 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 01:56.7 46
6 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 01:57.8 46
7 129 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 02:02.0 44
8 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 02:02.6 44
9 331 Alex Booth Leeds City 02:03.5 44
10 93 not declared Wombwell SAC 02:06.8 42
11 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 02:07.7 41
12 107 Joseph Orford Hallamshire H Sheffield 02:09.4 39
13 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 02:10.0 38
14 349 Will Brownett 2DASH 02:10.5 38
15 234 William Stasi City of Sheffield AC 02:10.9 38
16 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 02:11.0 38
17 303 Chris Morris Penistone DFR 02:14.5 35
18 132 Oscar Baldwin Hallamshire H Sheffield 02:14.6 35
19 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 02:16.3 33
20 325 Dylan Craven Selby Striders 02:17.8 32
21 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 02:22.7 27
22 115 Alex Hackett Hallamshire H Sheffield 02:24.9 25
B11-13 150m
1 24 Joe McGrath Doncaster AC 21.1 56
2 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 21.3 54
3 208 Obi Ezi City of Sheffield AC 21.6 51
4 129 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 22.1 46
5 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 22.9 38
5 361 Jeremy Buelu unatt 22.9 38
5 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 22.9 38
8 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 23.0 37
9 20 Elliott Tong Doncaster AC 23.2 35
10 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 23.6 32
11 234 William Stasi City of Sheffield AC 23.8 31
12 132 Oscar Baldwin Hallamshire H Sheffield 23.9 31
13 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 24.1 30
14 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 24.7 27
15 349 Will Brownett 2DASH 25.3 24
16 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 25.4 23
17 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 25.5 23
18 331 Alex Booth Leeds City 25.9 19
18 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 25.9 19
20 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 27.0 11
21 115 Alex Hackett Hallamshire H Sheffield 27.4 9
B11-13 high jump
1 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 1.40 72
2 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 1.35 68
3 24 Joe McGrath Doncaster AC 1.30 58
4 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 1.25 51
5 132 Oscar Baldwin Hallamshire H Sheffield 1.25 51
6 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 1.20 45
7 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 1.20 45
8 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 1.15 41
9 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 1.15 41
9 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 1.15 41
11 115 Alex Hackett Hallamshire H Sheffield 1.15 41
12 325 Dylan Craven Selby Striders 1.15 41
13 234 William Stasi City of Sheffield AC 1.15 41
14 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 1.10 38
15 361 Jeremy Buelu unatt 1.05 35
16 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 1.05 35
17 93 Matthew Pinder Wombwell SAC 1.00 33
17 303 Chris Morris Penistone DFR 1.00 33
19 107 Joseph Orford Hallamshire H Sheffield 1.00 33
20 349 Will Brownett 2DASH 1.00 33
21 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 0.00
21 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 0.00
B11-13 200m
1 24 Joe McGrath Doncaster AC 29.8 49
2 208 Obi Ezi City of Sheffield AC 30.4 46
3 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 31.1 42
4 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 31.7 40
5 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 31.9 40
6 361 Jeremy Buelu unatt 32.0 39
7 20 Elliott Tong Doncaster AC 32.0 39
8 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 32.1 39
9 332 Evan Webb unatt 32.1 39
10 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 33.8 33
11 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 34.8 30
12 107 Joseph Orford Hallamshire H Sheffield 35.3 29
13 331 Alex Booth Leeds City 35.6 28
14 325 Dylan Craven Selby Striders 36.3 26
15 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 36.7 25
16 303 Chris Morris Penistone DFR 36.7 25
G13-15 600m
1 243 Laura Goodwin City of Sheffield AC 01:42.7 82
2 245 Sophie TaYLOR City of Sheffield AC 01:55.0 65
3 13 Bethany Head Doncaster AC 02:05.9 54
4 63 Keeley Horbury Barnsley AC 02:06.4 54
5 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 02:35.8 39
6 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 02:38.9 37
G13-15 high jump
1 17 Lucy Chappell Doncaster AC 1.48 75
2 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 1.40 67
3 357 Ruth Robinson unatt 1.20 48
5 356 Anne-Marie Ndalo unatt 1.20 48
4 358 Shanelle Jackson unatt 1.20 48
6 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 1.10 32
6 329 Caitlin Baker 2DASH 1.10 32
8 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 1.10 32
9 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 1.10 32
10 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 1.00 19
G13-15 400m
1 341 Lauren Glencross Carlisle 62.0 74
2 243 Laura Goodwin City of Sheffield AC 62.1 74
3 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 64.1 68
4 120 Nicole Norton Hallamshire H Sheffield 65.1 66
5 213 Page Massey City of Sheffield AC 66.2 63
6 242 Lauren Ansell City of Sheffield AC 71.4 50
7 17 Lucy Chappell Doncaster AC 72.1 48
8 116 Naomi Gill Hallamshire H Sheffield 72.1 48
9 63 Keeley Horbury Barnsley AC 75.9 39
10 89 Holly Taylor Wombwell SAC 78.4 34
11 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 93.0 9
12 86 Samantha Rowson Wombwell SAC ntr 9
12 13 Bethany Head Doncaster AC ntr 9
14 357 Ruth Robinson unatt dqd broke early
15 356 Anne-Marie Ndalo unatt dqd broke early
G13-15 200m
1 16 Alice Howe Doncaster AC 27.0 77
2 213 Page Massey City of Sheffield AC 27.3 74
3 341 Lauren Glencross Carlisle 27.8 69
4 120 Nicole Norton Hallamshire H Sheffield 28.0 67
5 165 Nikki Emson Rotherham Harriers &AC 28.3 64
6 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 28.4 63
7 242 Lauren Ansell City of Sheffield AC 28.8 59
8 218 Kristie Edwards City of Sheffield AC 28.9 58
9 223 Rebecca Hall City of Sheffield AC 29.0 57
10 357 Ruth Robinson unatt 29.6 51
11 63 Keeley Horbury Barnsley AC 30.3 44
12 17 Lucy Chappell Doncaster AC 30.5 42
13 116 Naomi Gill Hallamshire H Sheffield 30.5 42
14 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 31.3 36
15 245 Sophie TaYLOR City of Sheffield AC 31.4 36
16 358 Shanelle Jackson unatt 32.3 31
17 89 Holly Taylor Wombwell SAC 32.4 31
18 356 Anne-Marie Ndalo unatt 32.6 30
19 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 33.6 25
20 13 Bethany Head Doncaster AC 33.7 25
21 329 Caitlin Baker 2DASH 34.1 24
22 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 39.2 6
B13-15 600m
1 360 Zak Aden Rotherham Harriers &AC 01:54.3 36
2 246 Ross Longden City of Sheffield AC 01:56.9 32
3 252 Declan Cockings Wath 02:11.1 24
4 337 Kyle Sales unatt 02:23.4 12
5 82 Thomas Murray Wombwell SAC 02:57.5 1
B13-15 high jump
1 260 Elliot Wilson Wath 1.60 79
2 28 Aiden Davies Doncaster AC 1.55 72
3 130 Josiah Edebiri Hallamshire H Sheffield 1.50 67
4 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 1.40 56
5 246 Ross Longden City of Sheffield AC 1.40 56
6 7 Kye Stothard Doncaster AC 1.35 52
7 26 James Harker Doncaster AC 1.30 42
8 221 Cormack Lever City of Sheffield AC 1.25 35
9 252 Declan Cockings Wath 1.20 29
10 82 Thomas Murray Wombwell SAC 1.10 22
11 267 Jason Lanceley Wath 1.10 22
12 360 Zak Aden Rotherham Harriers &AC 1.10 22
13 158 Thomas Evans Rotherham Harriers &AC 1.05 19
14 350 Ryan Holden 2DASH 1.05 19
15 359 Seymour Turner