Results 3

EIS Meeting 3
Feb 28 2010 Orgnisers are to verify/review distance scores
*denotes age group query
G8-11 600m
1 29 Summer Ward Doncaster AC 02:08.3 62
2 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 02:10.4 60
3 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 02:17.5 53
4 370 Emily Simpson Westfield Points 02:17.9 53
5 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 02:21.1 49
6 19 Laura Chappell Doncaster AC 02:32.2 36
G8-11 60m
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 9.2 61
2 239 Dionne Palmer City of Sheffield AC 9.7 54
3 362 Grace Parchment unatt 9.8 52
4 344 Jessie Mogridge Leeds City 9.9 51
5 351 Brodie Jones Westfield Points 9.9 51
6 127 Hannah Bacon Hallamshire H Sheffield 10.1 48
7 328 Holly Lloyd Selby Striders 10.2 46
8 352 Bronte Jones Westfield Points 10.4 43
9 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 10.4 43
10 370 Emily Simpson Westfield Points 10.5 42
11 205 Madeleine Tierney City of Sheffield AC 11.1 32
12 8 Cara Wilson Doncaster AC 11.5 26
13 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 11.8 21
14 94 Abigail Lucas Wombwell SAC 12.4 13
G8-11 150m
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 23.4 61
2 239 Dionne Palmer City of Sheffield AC 23.6 59
3 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 23.6 59
4 362 Grace Parchment unatt 24.1 53
5 29 Summer Ward Doncaster AC 24.5 49
6 344 Jessie Mogridge Leeds City 24.6 48
7 351 Brodie Jones Westfield Points 25.1 46
8 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 26.5 38
9 352 Bronte Jones Westfield Points 27.5 33
10 30 Alyesha Ochiltree Doncaster AC 29.6 21
11 94 Abigail Lucas Wombwell SAC 32.0 11
G8-11 long jump
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 3.79 50
2 328 Holly Lloyd Selby Striders 3.28 37
3 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 2.99 32
4 19 Laura Chappell Doncaster AC 2.86 31
5 127 Hannah Bacon Hallamshire H Sheffield 2.82 31
6 370 Emily Simpson Westfield Points 2.75 30
7 205 Madeleine Tierney City of Sheffield AC 2.66 29
8 362 Grace Parchment unatt 2.63 29
9 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 2.60 29
10 8 Cara Wilson Doncaster AC 2.51 28
11 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 2.39 26
12 351 Brodie Jones Westfield Points 2.28 25
13 369 Danica Broughton Westfield Points 2.17 24
14 30 Alyesha Ochiltree Doncaster AC 2.16 24
15 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 1.94 22
16 94  Abigail Lucas Wombwell SAC 1.93 22
G8-11 shot
1 328 Holly Lloyd Selby Striders 5.72 55
2 352 Bronte Jones Westfield Points 4.60 42
3 127 Hannah Bacon Hallamshire H Sheffield 4.38 39
4 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 4.02 35
5 8 Cara Wilson Doncaster AC 3.98 34
6 19 Laura Chappell Doncaster AC 3.66 31
7 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 3.39 27
8 205 Madeleine Tierney City of Sheffield AC 3.26 26
9 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 3.06 24
10 29 Summer Ward Doncaster AC 3.03 23
11 30 Alyesha Ochiltree Doncaster AC 2.57 18
B8-11 600m
1 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 01:55.6 59
2 68 Declan Moore Barnsley AC 01:56.5 58
3 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 02:05.2 54
4 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 02:05.2 54
5 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 02:06.6 54
6 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 02:07.5 53
7 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 02:08.6 52
8 66 George Winks Barnsley AC 02:09.6 51
9 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 02:14.0 47
10 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 02:25.2 36
11 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 02:27.1 35
12 363 Khalil Abdelaziz unatt 02:31.2 31
13 96  Noel Molyneux Wombwell SAC 02:33.0 29
B8-11 60m
1 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 9.3 57
2 250 Keelan Wilson Wath 9.5 54
3 101 Oliver Hawley Hallamshire H Sheffield 9.6 52
4 368 Luke Bainbridge Selby Striders 9.7 51
4 215 Nuta White City of Sheffield AC 9.7 51
6 334 Reece Whiteley Selby 9.8 49
6 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 9.8 49
8 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 9.9 48
9 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 10.0 46
10 363 Khalil Abdelaziz unatt 10.1 45
10 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 10.1 45
12 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 10.2 43
12 271 Jake Ward Wath 10.2 43
12 272 Ryan Heathcote Wath 10.2 43
15 65 Harrison Hall Barnsley AC 10.3 42 *
16 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 10.4 40
17 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 10.7 36
18 73 Joshua Horbury Barnsley AC 10.8 34
19 96 Noel Molyneux Wombwell SAC 11.0 31
20 347 Harry Ramos Westfield Points 11.2 28
21 348 Alan Jedrzejczyk Westfield Points 11.3 27
22 138 Adam Wearn Hallamshire H Sheffield 12.5 13
B8-11 150m
1 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 22.7 55
2 68 Declan Moore Barnsley AC 23.0 54
3 250 Keelan Wilson Wath 23.1 53
4 215 Nuta White City of Sheffield AC 23.2 52
5 101 Oliver Hawley Hallamshire H Sheffield 23.5 49
6 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 23.9 44
7 334 Reece Whiteley Selby 24.0 43
8 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 24.5 38
9 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 24.6 37
10 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 24.7 37
11 66 George Winks Barnsley AC 25.0 36
12 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 25.2 34
13 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 25.5 32
14 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 25.8 30
15 272 Ryan Heathcote Wath 25.9 29 *
16 65 Harrison Hall Barnsley AC 26.0 29
17 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 26.8 26
18 322 Alex Robinson Selby Striders 27.3 23
19 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 27.3 23
20 73 Joshua Horbury Barnsley AC 27.3 23
21 136 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 28.2 17
22 348 Alan Jedrzejczyk Westfield Points 28.6 15
B8-11 long jump
1 250 Keelan Wilson Wath 3.97 51
2 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 3.69 43
3 334 Reece Whiteley Selby 3.50 38
4 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 3.36 35
5 271 Jake Ward Wath 3.23 32
6 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 3.20 32
7 66 George Winks Barnsley AC 3.19 31
8 368 Luke Bainbridge Selby Striders 3.18 31
9 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 3.12 30
10 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 2.95 28
11 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 2.92 28
12 136 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 2.82 27
13 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 2.77 26
14 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 2.74 26
15 65 Harrison Hall Barnsley AC 2.73 26
16 322 Alex Robinson Selby Striders 2.73 26
17 272 Ryan Heathcote Wath 2.64 25 *
18 348 Alan Jedrzejczyk Westfield Points 2.63 25
19 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 2.54 24
20 138 Adam Wearn Hallamshire H Sheffield 2.45 23
21 68 Declan Moore Barnsley AC 2.14 20
22 347 Harry Ramos Westfield Points 2.01 19
B8-11 shot
1 322 Alex Robinson Selby Striders 5.00 32
2 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 4.71 30
3 271 Jake Ward Wath 4.43 27
4 225 Joshua Taha City of Sheffield AC 4.22 25
5 101 Oliver Hawley Hallamshire H Sheffield 4.11 24
6 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 3.83 22
7 138 Adam Wearn Hallamshire H Sheffield 3.30 19
8 347 Harry Ramos Westfield Points 2.92 16
9 96  Noel Molyneux Wombwell SAC 2.86 16
10 136 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 2.58 14
11 73 Joshua Horbury Barnsley AC 2.44 14
G11-13 60m
1 345 Eleanor Rawson unatt 8.8 60
2 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 8.8 60
3 118 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 8.9 58
4 320 Caoimhe Crampton Leeds City 9.0 56
5 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 9.2 53
6 255 Lacey Wilson Wath 9.4 50
7 61 Beth Schofield Barnsley AC 9.4 50
8 204 Emily Sanderson City of Sheffield AC 9.4 50
9 371 Olivia Barnett Westfield Points 9.4 50
10 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 9.4 50
11 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 9.5 49
12 69 Toni Buckingham Barnsley AC 9.6 47
13 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 9.6 47
14 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 9.6 47
15 6 Ellie Grace Doncaster AC 9.7 46
16 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 9.8 44
17 9 Kelsey Wilson Doncaster AC 9.8 44
18 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 9.8 44
19 114 Evelyn Williams Hallamshire H Sheffield 10.0 41
20 62 Taylor Hammond Barnsley AC 10.1 40
21 11 Abigail Cliff Doncaster AC 10.2 38
22 369 Danica Broughton Westfield Points 10.2 38
23 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 10.2 38
24 74 Aiden Bradbury Barnsley AC 10.2 38
25 257 Tion Knight Wath 10.3 37
26 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 10.3 37
27 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 10.3 37
28 21 Kayleigh Scott Doncaster AC 10.3 37
29 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 10.4 35
30 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 10.4 35
31 343 Jessica Hirst Holmfirth 10.5 34
32 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 10.5 34
33 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 10.5 34
34 310 Imogen Adams Pickford Penistone DFR 10.8 29
35 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 10.9 28
36 113 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 12.1 10
G11-13 long jump
1 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 4.31 67
2 345 Eleanor Rawson unatt 4.00 61
3 69 Toni Buckingham Barnsley AC 3.91 59
4 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 3.75 56
5 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 3.74 55
6 9 Kelsey Wilson Doncaster AC 3.73 55
7 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 3.70 55
8 5 Elli Stothard Doncaster AC 3.67 54
9 113 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 3.55 52
10 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 3.53 51
11 64 Melissa Macey Barnsley AC 3.53 51
12 6 Ellie Grace Doncaster AC 3.50 51
13 255 Lacey Wilson Wath 3.46 50
14 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 3.38 46
15 204 Emily Sanderson City of Sheffield AC 3.26 44
16 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 3.26 44
17 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 3.25 44
18 140 Alicia Hodgekinson Hallamshire H Sheffield 3.22 44
19 11 Abigail Cliff Doncaster AC 3.18 42
20 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 3.14 42
21 343 Jessica Hirst Holmfirth 3.11 42
22 114 Evelyn Williams Hallamshire H Sheffield 3.06 41
23 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 3.03 39
24 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 2.95 37
25 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 2.93 35
26 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 2.90 35
27 1 Nicola Pearson Doncaster AC 2.88 33
28 21 Kayleigh Scott Doncaster AC 2.87 33
29 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 2.83 32
30 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 2.82 32
31 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 2.81 32
32 257 Tion Knight Wath 2.67 28
33 95 Emma Lucas Wombwell SAC 2.65 28
34 371 Olivia Barnett Westfield Points 2.54 25
G11-13 shot
1 69 Toni Buckingham Barnsley AC 8.08 76
2 114 Evelyn Williams Hallamshire H Sheffield 6.55 56
3 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 6.45 55
4 255 Lacey Wilson Wath 6.18 51
5 113 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 5.97 48
6 320 Caoimhe Crampton Leeds City 5.93 48
7 64 Melissa Macey Barnsley AC 5.91 48
8 9 Kelsey Wilson Doncaster AC 5.80 46
9 257 Tion Knight Wath 5.50 41
10 23 Abigail Hayley Doncaster AC 5.32 37
11 95 Emma Lucas Wombwell SAC 5.23 35
12 343 Jessica Hirst Holmfirth 5.05 32
13 22 Morgan Gasgoine Doncaster AC 4.87 29
14 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 4.82 29
15 74 Aiden Bradbury Barnsley AC 4.77 28
16 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 4.70 28
17 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 4.63 27
18 369 Danica Broughton Westfield Points 4.63 27
19 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 4.59 26
20 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 4.55 26
22 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 4.33 24
21 371 Olivia Barnett Westfield Points 4.33 24
22 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 4.01 21
23 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 3.99 20
24 308 Emily Phelan Penistone DFR 3.99 20
25 306 Ania Pozorski Penistone DFR 3.36 14
G11-13 200m
1 345 Eleanor Rawson unatt 28.8 75
2 367 Ashton Greenwood unatt 29.1 72
3 118 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 29.2 71
4 320 Caoimhe Crampton Leeds City 29.3 70
5 207 Millie Skinner City of Sheffield AC 29.6 67
6 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 30.3 60
7 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 30.8 55
8 204 Emily Sanderson City of Sheffield AC 30.9 54
9 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 30.9 54
10 23 Abigail Hayley Doncaster AC 31.1 53
11 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 31.3 52
12 61 Beth Schofield Barnsley AC 31.6 51
13 5 Elli Stothard Doncaster AC 31.7 50
14 11 Abigail Cliff Doncaster AC 32.0 49
15 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 32.0 49
16 6 Ellie Grace Doncaster AC 32.4 47
17 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 32.8 45
18 62 Taylor Hammond Barnsley AC 33.3 42
19 64 Melissa Macey Barnsley AC 33.4 42
20 88 Olivia Devenny Wombwell SAC 33.4 42
21 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 33.5 42
22 140 Alicia Hodgekinson Hallamshire H Sheffield 33.6 41
23 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 33.9 40
24 95  Emma Lucas Wombwell SAC 33.9 40
25 10 Melissa Ochiltree Doncaster AC 33.9 40
26 174 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 34.0 40
27 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 34.0 40
28 1 Nicola Pearson Doncaster AC 34.3 39
29 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 34.9 37
30 173 Nicole Lawrance Rotherham Harriers &AC 35.1 36
31 74 Aiden Bradbury Barnsley AC 35.1 36
32 21 Kayleigh Scott Doncaster AC 35.6 35
33 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 35.8 35
34 310 Imogen Adams Pickford Penistone DFR 37.7 25
35 306 Ania Pozorski Penistone DFR 37.8 25
36 308 Emily Phelan Penistone DFR 38.7 23
G11-13 1000m
1 169 Maisie Elliott Rotherham Harriers &AC 03:28.8 50
2 5 Elli Stothard Doncaster AC 03:29.2 50
3 367 Ashton Greenwood unatt 03:36.8 44
4 23 Abigail Hayley Doncaster AC 03:47.1 40
5 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 03:50.6 38
6 1 Nicola Pearson Doncaster AC 03:51.1 38
7 140 Alicia Hodgekinson Hallamshire H Sheffield 03:51.7 38
8 174 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 04:29.4 28
9 173 Nicole Lawrance Rotherham Harriers &AC 04:32.1 27
10 308 Emily Phelan Penistone DFR 04:47.1 23
B11-13 60m
1 208 Obi Ezi City of Sheffield AC 8.4 64
2 24 Joe McGrath Doncaster AC 8.6 59
3 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 8.8 55
4 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 9.1 51
5 324 Tom Lloyd Selby Striders 9.3 48
6 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 9.4 46
7 20 Elliott Tong Doncaster AC 9.4 46
8 234 William Stasi City of Sheffield AC 9.4 46
9 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 9.5 45
10 325 Dylan Craven Selby Striders 9.6 43
11 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 9.6 43
12 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 9.8 40
13 332 Evan Webb City of Sheffield AC 9.9 39
14 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 9.9 39
15 373 Finlay Lothian unatt 10.1 36
16 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 10.3 33
17 115 Alex Hackett Hallamshire H Sheffield 10.5 30
18 102 Alasdair Mcneil Hallamshire H Sheffield 10.6 28
19 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 10.6 28
20 135 Connor Tabreham Hallamshire H Sheffield 11.3 18
21 139 James Hampshire Hallamshire H Sheffield 11.4 16
22 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 11.5 15
B11-13 long jump
1 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 4.45 61
2 24 Joe McGrath Doncaster AC 4.34 58
3 324 Tom Lloyd Selby Striders 3.80 44
4 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 3.75 43
5 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 3.66 40
6 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 3.65 40
7 325 Dylan Craven Selby Striders 3.64 39
8 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 3.60 38
9 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 3.57 37
10 134 Joseph Hutchesson Hallamshire H Sheffield 3.55 37
11 234 William Stasi City of Sheffield AC 3.54 37
12 20 Elliott Tong Doncaster AC 3.52 36
13 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 3.33 32
14 102 Alasdair Mcneil Hallamshire H Sheffield 3.17 29
15 373 Finlay Lothian unatt 3.12 28
16 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 3.03 27
17 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 3.02 27
18 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 3.01 27
19 331 Alex Booth Leeds City 2.94 26
20 135 Connor Tabreham Hallamshire H Sheffield 2.93 26
21 107 Joseph Orford Hallamshire H Sheffield 2.91 26
22 139 James Hampshire Hallamshire H Sheffield 2.77 24
23 137 Chris Wearn Hallamshire H Sheffield 2.74 24
24 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 2.63 23
B11-13 shot
1 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 5.99 44
2 324 Tom Lloyd Selby Striders 5.98 44
3 139 James Hampshire Hallamshire H Sheffield 5.94 44
4 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 5.38 39
5 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 4.89 35
6 135 Connor Tabreham Hallamshire H Sheffield 4.73 34
7 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 4.70 34
8 107 Joseph Orford Hallamshire H Sheffield 3.88 27
9 137 Chris Wearn Hallamshire H Sheffield 3.63 22
10 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 3.44 18
11 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 3.23 14
B11-13 200m
1 24 Joe McGrath Doncaster AC 28.2 57
2 129 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 28.5 55
3 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 28.6 55
4 208 Obi Ezi City of Sheffield AC 29.2 52
5 134 Joseph Hutchesson Hallamshire H Sheffield 30.0 48
6 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 30.1 47
7 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 30.4 46
8 332 Evan Webb unatt 31.1 42
9 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 31.1 42
10 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 31.2 42
11 234 William Stasi City of Sheffield AC 31.6 41
12 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 32.4 38
13 325 Dylan Craven Selby Striders 32.5 38
14 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 32.7 37
15 373 Finlay Lothian unatt 33.8 33
16 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 33.9 33
17 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 33.9 33
18 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 34.1 32
19 331 Alex Booth Leeds City 34.7 30
20 102 Alasdair Mcneil Hallamshire H Sheffield 36.0 27
21 137 Chris Wearn Hallamshire H Sheffield 40.7 12
B11-13 1000m
1 20 Elliott Tong Doncaster AC 03:20.4 57
2 134 Joseph Hutchesson Hallamshire H Sheffield 03:21.8 56
3 332 Evan Webb unatt 03:24.9 54
4 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 03:25.9 53
5 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 03:34.3 46
6 331 Alex Booth Leeds City 03:34.3 46
7 107 Joseph Orford Hallamshire H Sheffield 03:38.0 43
G13-15 60m
1 213 Page Massey City of Sheffield AC 8.3 81
2 218 Kristie Edwards City of Sheffield AC 8.5 73
3 330 Ellie Standerline Scunthorpe 8.8 67
3 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 8.8 67
5 357 Ruth Robinson unatt 9.0 63
6 247 Abigail Twigg City of Sheffield AC 9.0 63
7 366 Amena Abdelaziz Leeds City 9.2 60
8 116 Naomi Gill Hallamshire H Sheffield 9.2 60
9 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 9.2 60
10 89 Holly Taylor Wombwell SAC 9.5 56
11 358 Shanelle Jackson unatt 9.5 56
12 13 Bethany Head Doncaster AC 9.8 51
13 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 9.9 50
14 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 10.7 38
15 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 11.3 29
G13-15 long jump
9 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 4.73 75
16 33 Rebecca Scott Doncaster AC 4.40 69
14 330 Ellie Standerline Scunthorpe 4.33 67
2 17 Lucy Chappell Doncaster AC 4.30 67
18 372 Ciara Hunter unatt 3.90 59
10 245 Sophie Taylor City of Sheffield AC 3.77 56
1 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 3.75 56
11 247 Abigail Twigg City of Sheffield AC 3.62 53
13 249 Anina Atkinson City of Sheffield AC 3.62 53
17 13 Bethany Head Doncaster AC 3.62 53
12 248 Eleanor Curran City of Sheffield AC 3.54 51
15 366 Amena Abdelaziz Leeds City 3.50 51
3 63 Keeley Horbury Barnsley AC 3.48 50
7 89 Holly Taylor Wombwell SAC 3.29 44
4 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 3.17 42
6 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 3.07 41
8 97 Emily Copley Wombwell SAC 3.06 41
19 357 Ruth Robinson unatt 2.96 37
20 358 Shanelle Jackson unatt 2.78 30
5 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 2.76 30
G13-15 shot
1 17 Lucy Chappell Doncaster AC 6.83 59
2 245 Sophie Taylor City of Sheffield AC 5.29 43
3 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 5.27 43
4 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 5.23 43
G13-15 200m
1 213 Page Massey City of Sheffield AC 26.7 80
2 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 27.4 73
3 218 Kristie Edwards City of Sheffield AC 27.9 68
4 165 Nikki Emson Rotherham Harriers &AC 28.3 64
5 116 Naomi Gill Hallamshire H Sheffield 29.9 48
6 366 Amena Abdelaziz Leeds City 29.9 48
7 63 Keeley Horbury Barnsley AC 30.1 46
8 248 Eleanor Curran City of Sheffield AC 31.1 37
9 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 31.7 34
10 89 Holly Taylor Wombwell SAC 32.2 32
11 358 Shanelle Jackson unatt 32.2 32
12 249 Anina Atkinson City of Sheffield AC 32.7 29
13 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 33.6 25
14 97 Emily Copley Wombwell SAC 34.5 23
15 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 39.5 6
16 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 39.6 5
G13-15 1000m
1 243 Laura Goodwin City of Sheffield AC 03:16.4 61
2 248 Eleanor Curran City of Sheffield AC 03:18.6 59
3 249 Anina Atkinson City of Sheffield AC 03:29.7 54
4 245 Sophie Taylor City of Sheffield AC 03:35.6 52
5 17 Lucy Chappell Doncaster AC 03:38.1 52
6 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 03:41.5 50
7 13 Bethany Head Doncaster AC 03:48.3 47
8 97 Emily Copley Wombwell SAC 04:13.8 40
B13-15 60m
1 260 Elliot Wilson Wath 8.0 76
2 364 Ryan Sutherland unatt 8.1 72
3 274 Jamie Smith Wath 8.3 64
4 350 Ryan Holden Westfield Points 9.7 38
5 26 James Harker Doncaster AC 9.9 35
6 82 Thomas Murray Wombwell SAC 10.2 30
B13-15 long jump
1 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 4.93 65
2 31 Daniel Hardman Doncaster AC 4.46 56
3 26 James Harker Doncaster AC 4.18 50
4 280 Ben Broomhead City of Sheffield AC 4.14 49
5 162 Jordan Small Rotherham Harriers &AC 4.13 49
6 130 Josiah Edebiri Hallamshire H Sheffield 4.13 49
7 221 Cormack Lever City of Sheffield AC 3.96 44
8 158 Thomas Evans Rotherham Harriers &AC 3.81 40
9 238 Wesley Palmer City of Sheffield AC 3.59 33
10 337 Kyle Sales unatt 3.41 29
11 350 Ryan Holden Westfield Points 3.20 25
12 252 Declan Cockings Wath 3.08 22
13 254 Jamie Smith Wath 2.92 21
B13-15 shot
1 260 Elliot Wilson Wath 8.93 57
2 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 8.25 49
3 274 Jamie Smith Wath 7.81 45
4 158 Thomas Evans Rotherham Harriers &AC 7.55 43
5 162 Jordan Small Rotherham Harriers &AC 6.89 37
6 82 Thomas Murray Wombwell SAC 6.70 36
7 221 Cormack Lever City of Sheffield AC 6.14 30
B13-15 200m
1 260 Elliot Wilson Wath 25.4 67
2 364 Ryan Sutherland unatt 25.6 66
3 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 26.9 58
4 274 Jamie Smith Wath 27.3 56
5 31 Daniel Hardman Doncaster AC 27.6 55
6 26 James Harker Doncaster AC 28.3 51
7 280 Ben Broomhead City of Sheffield AC 28.6 50
8 158 Thomas Evans Rotherham Harriers &AC 29.1 47
9 337 Kyle Sales unatt 32.7 32
10 350 Ryan Holden Westfield Points 34.3 27
11 254 Jamie Smith Wath 35.6 23
B13-15 1000m
1 7 Kye Stothard Doncaster AC 03:02.7 72
2 280 Ben Broomhead City of Sheffield AC 03:08.7 67
3 31 Daniel Hardman Doncaster AC 03:31.2 54
4 252 Declan Cockings Wath 03:57.7 45
5 254 Jamie Smith Wath 04:20.0 39