Results 4

SYYA Indoor Meeting 4 2010
G8-11 600m
1 29 Summer Ward Doncaster AC 02:07.4 63
2 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 02:08.5 62
3 370 Emily Simpson Westfield Points 02:10.9 60
4 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 02:21.8 49
5 8 Cara Wilson Doncaster AC 02:39.1 28
G8-11 150m
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 23.2 63
2 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 24.1 53
3 351 Brodie Jones Westfield Points 24.2 52
4 328 Holly Lloyd Selby Striders 25.0 47
5 34 Megan Colbeck Doncaster AC 25.4 44
6 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 25.7 42
7 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 25.8 41
8 370 Emily Simpson Westfield Points 25.8 41
9 90 Emily Burnage Wombwell SAC 27.9 30
10 19 Laura Chappell Doncaster AC 28.2 28
G8-11 long jump
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 3.88 53
2 34 Megan Colbeck Doncaster AC 3.23 36
3 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 2.85 31
4 29 Summer Ward Doncaster AC 2.84 31
5 19 Laura Chappell Doncaster AC 2.74 30
6 370 Emily Simpson Westfield Points 2.65 29
7 352 Bronte Jones Westfield Points 2.62 29
8 164 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 2.60 29
9 90 Emily Burnage Wombwell SAC 2.57 28
10 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 2.56 28
11 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 2.51 28
12 351 Brodie Jones Westfield Points 2.46 27
13 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 2.20 25
G8-11 high jump
1 212 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 1.30 74
2 328 Holly Lloyd Selby Striders 1.05 41
3 351 Brodie Jones Westfield Points 1.05 41
4 352 Bronte Jones Westfield Points 1.05 41
5 8 Cara Wilson Doncaster AC 0.90 33
G8-11 foam javelin
1 328 Holly Lloyd Selby Striders 10.75 32
2 8 Cara Wilson Doncaster AC 10.25 30
3 352 Bronte Jones Westfield Points 9.25 27
4 29 Summer Ward Doncaster AC 9.00 27
5 124 Ella James Hallamshire H Sheffield 8.50 25
6 226 Chloe Taha City of Sheffield AC 7.50 21
9 126 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 7.00 20
7 34 Megan Colbeck Doncaster AC 7.00 20
8 90 Emily Burnage Wombwell SAC 7.00 20
10 19 Laura Chappell Doncaster AC 6.25 16
11 103 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 6.00 16
B8-11 600m
1 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 01:54.7 61
2 68 Declan Moore Barnsley AC 01:59.4 58
3 250 Keelan Wilson Wath 02:00.9 57
4 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 02:02.2 56
5 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 02:05.9 54
6 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 02:07.3 53
7 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 02:07.6 53
8 171 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 02:07.8 53
9 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 02:08.8 52
10 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 02:10.8 50
11 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 02:14.5 47
12 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 02:21.9 40
13 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 02:24.2 37
14 73 Joshua Horbury Barnsley AC 02:27.1 35
B8-11 150m
1 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 22.5 56
2 338 Daniel Carlisle unatt 23.1 53
3 68 Declan Moore Barnsley AC 23.2 52
4 250 Keelan Wilson Wath 23.5 49
5 368 Luke Bainbridge Selby Striders 23.6 48
6 210 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 23.7 46
7 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 23.7 46
8 272 Ryan Heathcote Wath 23.9 44
9 363 Khalil Abdelaziz unatt 24.2 41
10 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 24.3 40
11 66 George Winks Barnsley AC 24.4 39
12 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 24.5 38
13 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 24.5 38
14 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 24.6 37
15 374 Nathan Adamson Selby 24.6 37
16 233 Ben Longden City of Sheffield AC 24.7 37
17 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 25.1 35
18 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 25.3 34
19 65 Harrison Hall Barnsley AC 25.5 32
20 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 26.4 27
21 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 26.7 26
22 73 Joshua Horbury Barnsley AC 26.9 26
23 171 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 27.3 23
24 96 Noel Molyneux Wombwell SAC 27.5 22
25 136 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 28.1 17
26 251 Callum Smith Wath 28.3 16
27 348 Alan Jedrzejczyk Westfield Points 28.5 15
28 138 Adam Wearn Hallamshire H Sheffield 31.3 11
B8-11 long jump
1 232 Daniel Bell City of Sheffield AC 3.75 45
2 66 George Winks Barnsley AC 3.49 37
3 363 Khalil Abdelaziz unatt 3.41 36
4 338 Daniel Carlisle City of Sheffield AC 3.36 35
5 233 Ben Longden City of Sheffield AC 3.28 33
6 151 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 3.10 30
7 374 Nathan Adamson Selby 3.08 29
8 368 Luke Bainbridge Selby Striders 3.07 29
9 154 James Mangham Rotherham Harriers &AC 3.00 29
10 166 Joseph Morton Rotherham Harriers &AC 2.99 28
11 65 Harrison Hall Barnsley AC 2.87 27
12 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 2.86 27
13 71 Jonathan Elvidge Barnsley AC 2.67 25
14 136 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 2.57 24
15 348 Alan Jedrzejczyk Westfield Points 2.54 24
16 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 2.51 24
17 138 Adam Wearn Hallamshire H Sheffield 2.41 23
18 171 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 2.40 23
19 347 Harry Ramos Westfield Points 2.33 22
20 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 2.22 21
21 96 Noel Molyneux Wombwell SAC 1.64 15
B8-11 high jump
3 347 Harry Ramos Westfield Points 0.95 33
2 348 Alan Jedrzejczyk Westfield Points 0.95 33
1 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 1.00 35
B8-11 foam javelin
1 250 Keelan Wilson Wath 20.25 48
2 272 Ryan Heathcote Wath 17.25 42
3 368 Luke Bainbridge Selby Striders 14.50 37
4 100 Henry Brown Hallamshire H Sheffield 14.00 36
5 374 Nathan Adamson Selby 14.00 36
6 125 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 12.00 31
7 136 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 10.50 26
8 251 Callum Smith Wath 10.50 26
9 131 Josh Francis Hallamshire H Sheffield 10.00 25
10 160 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 9.75 24
11 110 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 9.50 23
12 363 Khalil Abdelaziz unatt 9.50 23
13 155 Declan Walker- Smith Rotherham Harriers &AC 9.25 22
14 60 Daniel Goodwin Barnsley AC 8.00 19
15 347 Harry Ramos Westfield Points 7.75 18
16 233 Ben Longden City of Sheffield AC 7.75 18
17 338 Daniel Carlisle City of Sheffield AC 7.50 17
18 73 Joshua Horbury Barnsley AC 6.75 15
19 65 Harrison Hall Barnsley AC 6.50 14
20 138 Adam Wearn Hallamshire H Sheffield 6.25 13
21 96 Noel Molyneux Wombwell SAC 6.25 13
G11-13 600m
1 367 Ashton Greenwood unatt 01:48.5 71
2 169 Maisie Elliott Rotherham Harriers &AC 01:51.2 67
3 5 Elli Stothard Doncaster AC 01:53.6 64
4 25 Chloe Bewley Doncaster AC 02:01.2 54
5 172 Grace Tomlinson Rotherham Harriers &AC 02:02.8 52
6 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 02:04.7 49
7 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 02:06.5 47
8 1 Nicola Pearson Doncaster AC 02:06.9 46
9 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 02:09.0 43
10 140 Alicia Davey Hallamshire H Sheffield 02:09.3 43
11 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 02:11.3 42
12 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 02:11.6 42
13 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 02:12.1 42
14 91 Megan Burnage Wombwell SAC 02:14.5 40
15 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 02:14.5 40
16 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 02:24.4 35
17 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 02:27.2 34
18 308 Emily Phelan Penistone DFR 02:44.8 26
G11-13 150m
1 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 20.9 61
2 207 Millie Skinner City of Sheffield AC 21.2 60
3 367 Ashton Greenwood unatt 21.3 59
4 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 21.5 59
5 256 Judith Pabwaungna Wath 22.6 55
6 211 Rebekah Cope City of Sheffield AC 22.7 54
7 255 Lacey Wilson Wath 23.0 53
8 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 23.0 53
9 91 Megan Burnage Wombwell SAC 23.0 53
10 140 Alicia Davey Hallamshire H Sheffield 23.1 52
11 61 Beth Schofield Barnsley AC 23.1 52
12 69 Toni Buckingham Barnsley AC 23.2 51
13 156 Megan Nagy Rotherham Harriers &AC 23.3 50
14 6 Ellie Grace Doncaster AC 23.3 50
15 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 23.3 50
16 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 23.4 49
17 5 Elli Stothard Doncaster AC 23.4 49
18 11 Abigail Cliff Doncaster AC 23.5 48
19 12 Annie Musset Doncaster AC 23.7 45
20 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 24.0 42
21 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 24.4 38
22 64 Melissa Macey Barnsley AC 24.4 38
23 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 24.4 38
24 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 24.5 37
25 62 Taylor Hammond Barnsley AC 24.6 36
26 1 Nicola Pearson Doncaster AC 24.7 36
27 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 24.8 35
28 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 25.1 34
29 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 25.9 28
30 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 26.3 27
31 310 Imogen Adams Pickford Penistone DFR 26.9 25
32 308 Emily Phelan Penistone DFR 29.0 11
G11-13 high jump
1 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 1.50 80
2 25 Chloe Bewley Doncaster AC 1.40 73
3 5 Elli Stothard Doncaster AC 1.30 63
4 255 Lacey Wilson Wath 1.25 56
5 256 Judith Pabwaungna Wath 1.25 56
6 69 Toni Buckingham Barnsley AC 1.25 56
7 201 Niamh Hardy City of Sheffield AC 1.20 52
8 64 Melissa Macey Barnsley AC 1.20 52
9 6 Ellie Grace Doncaster AC 1.20 52
10 259 Julie Pabwaungna Wath 1.20 52
11 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 1.20 52
12 231 Ella Haycock City of Sheffield AC 1.15 43
13 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 1.15 43
11 244 Georgia Hollis City of Sheffield AC 1.15 43
14 2 Caitlin Herbert Doncaster AC 1.10 35
15 11 Abigail Cliff Doncaster AC 1.10 35
17 3 Brogan WatkinDrury Doncaster AC 1.05 33
16 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 1.05 33
18 12 Annie Musset Doncaster AC 1.00 31
18 83 Katie Belshaw Wombwell SAC 0.95 30
19 224 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 0.90 29
G11-13 200m
1 345 Eleanor Rawson unatt 28.8 75
2 367 Ashton Greenwood unatt 29.0 73
3 200 Sarah-Lee Liggett City of Sheffield AC 29.5 68
4 207 Millie Skinner City of Sheffield AC 29.8 65
5 222 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 30.3 60
6 259 Julie Pabwaungna Wath 31.6 51
7 69 Toni Buckingham Barnsley AC 31.7 50
8 11 Abigail Cliff Doncaster AC 31.9 49
9 61 Beth Schofield Barnsley AC 32.3 47
10 140 Alicia Davey Hallamshire H Sheffield 32.3 47
11 6 Ellie Grace Doncaster AC 33.0 44
12 91 Megan Burnage Wombwell SAC 33.1 43
13 105 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 33.3 42
14 92 Hannah Lincoln Wombwell SAC 33.4 42
15 12 Annie Musset Doncaster AC 33.4 42
16 163 Nicole Scarfe Rotherham Harriers &AC 33.8 41
17 1 Nicola Pearson Doncaster AC 34.0 40
18 62 Taylor Hammond Barnsley AC 34.2 39
19 64 Melissa Macey Barnsley AC 34.6 38
20 104 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 37.4 28
21 123 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 37.4 28
22 310 Imogen Adams Pickford Penistone DFR 38.7 23
23 308 Emily Phelan Penistone DFR 40.9 19
B11-13 600m
1 134 Joseph Hutchesson Hallamshire H Sheffield 01:47.5 63
2 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 01:49.9 59
3 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 01:51.8 55
4 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 01:52.5 53
5 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 01:55.2 48
6 331 Alex Booth Leeds City 01:57.8 46
7 20 Elliott Tong Doncaster AC 02:00.8 45
8 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 02:07.0 41
9 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 02:08.7 40
10 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 02:27.3 23
B11-13 150m
1 208 Obi Ezi City of Sheffield AC 19.9 63
2 24 Joe McGrath Doncaster AC 20.0 63
3 129 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 20.5 60
4 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 21.2 55
5 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 21.6 51
6 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 21.7 50
7 324 Tom Lloyd Selby Striders 21.9 48
8 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 22.1 46
9 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 22.2 45
10 134 Joseph Hutchesson Hallamshire H Sheffield 22.4 43
11 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 22.7 40
12 234 William Stasi City of Sheffield AC 22.8 39
13 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 23.2 35
14 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 23.4 33
15 325 Dylan Craven Selby Striders 23.5 33
16 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 23.7 32
17 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 24.9 26
18 331 Alex Booth Leeds City 25.0 25
19 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 25.4 23
20 102 Alasdair Mcneil Hallamshire H Sheffield 25.6 22
21 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 26.0 18
22 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 29.4 5
B11-13 high jump
1 202 Joe Hobson City of Sheffield AC 1.35 68
2 24 Joe McGrath Doncaster AC 1.35 68
3 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 1.30 58
4 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 1.30 58
5 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 1.25 51
6 167 Oliver Garrow Rotherham Harriers &AC 1.25 51
7 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 1.20 45
8 234 William Stasi City of Sheffield AC 1.15 41
9 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 1.10 38
10 157 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 1.10 38
11 159 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 1.10 38
12 325 Dylan Craven Selby Striders 1.10 38
13 324 Tom Lloyd Selby Striders 1.05 35
14 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 1.00 33
B11-13 200m
1 24 Joe McGrath Doncaster AC 29.0 53
2 152 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 30.3 46
3 122 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 30.6 45
4 134 Joseph Hutchesson Hallamshire H Sheffield 30.6 45
5 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 30.7 44
6 324 Tom Lloyd Selby Striders 30.8 44
7 236 Joel Kirk City of Sheffield AC 31.6 41
8 237 Bradley Powell-Pepper City of Sheffield AC 32.1 39
9 234 William Stasi City of Sheffield AC 32.1 39
10 325 Dylan Craven Selby Striders 32.5 38
11 228 Morgan Bishell City of Sheffield AC 32.5 38
12 229 Samuel Filleul City of Sheffield AC 34.6 31
13 331 Alex Booth Leeds City 34.8 30
14 153 Joe Davies Rotherham Harriers &AC 35.4 28
15 150 Jarman Langton Rotherham Harriers &AC 36.3 26
16 102 Alasdair Mcneil Hallamshire H Sheffield 36.5 26
17 106 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 40.5 13
G13-15 600m
1 142 Georgia Hird Hallamshire H Sheffield 01:50.2 72
2 249 Anina Atkinson City of Sheffield AC 01:50.7 71
3 17 Lucy Chappell Doncaster AC 01:53.1 68
4 13 Bethany Head Doncaster AC 02:06.2 54
5 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 02:08.4 53
6 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 02:24.5 44
G13-15 high jump
1 17 Lucy Chappell Doncaster AC 1.50 77
2 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 1.50 77
3 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 1.25 52
5 245 Sophie Taylor City of Sheffield AC 1.20 48
4 13 Bethany Head Doncaster AC 1.20 48
7 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 1.15 40
8 247 Abigail Twigg City of Sheffield AC 1.15 40
6 357 Ruth Robinson unatt 1.15 40
9 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 1.10 32
10 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 1.10 32
11 86 Samantha Rowson Wombwell SAC 1.05 22
G13-15 300m
1 213 Page Massey City of Sheffield AC 43.6 82
2 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 44.7 76
3 223 Rebecca Hall City of Sheffield AC 46.3 66
4 142 Georgia Hird Hallamshire H Sheffield 48.0 56
5 245 Sophie Taylor City of Sheffield AC 48.7 51
6 357 Ruth Robinson unatt 49.6 46
7 366 Amena Abdelaziz Leeds City 50.4 41
8 249 Anina Atkinson City of Sheffield AC 52.3 34
9 376 0 unatt 52.9 32
10 63 Keeley Horbury Barnsley AC 53.5 30
11 247 Abigail Twigg City of Sheffield AC 53.5 30
12 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 63.2 8
13 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 71.4 1
G13-15 200m
3 213 Page Massey City of Sheffield AC 25.7 90
2 218 Kristie Edwards City of Sheffield AC 27.6 71
1 223 Rebecca Hall City of Sheffield AC 27.7 70
4 216 Amy Hodgson City of Sheffield AC 27.8 69
5 357 Ruth Robinson unatt 28.0 67
6 242 Lauren Ansell City of Sheffield AC 28.4 63
7 63 Keeley Horbury Barnsley AC 29.4 53
8 366 Amena Abdelaziz Leeds City 29.6 51
9 247 Abigail Twigg City of Sheffield AC 29.7 50
10 245 Sophie Taylor City of Sheffield AC 30.8 39
11 4 Paige WatkinDrury Doncaster AC 30.9 38
12 358 Shanelle Jackson unatt 31.1 37
13 161 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 31.2 37
14 376 Esther Cann Anaman Leeds AC 32.3 31
15 13 Bethany Head Doncaster AC 33.3 26
16 87 Bethany Rowson Wombwell SAC 33.7 25
17 85 Rebecca Thorp Wombwell SAC 39.8 5
B13-15 600m
1 7 Kye Stothard Doncaster AC 01:37.4 70
2 280 Ben Broomhead City of Sheffield AC 01:38.9 67
3 337 Kyle Sales City of Sheffield AC 02:00.9 31
4 254 Jamie Smith Wath 02:08.3 26
B13-15 high jump
1 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 1.60 79
2 130 Josiah Edebiri Hallamshire H Sheffield 1.53 70
3 246 Ross Longden City of Sheffield AC 1.45 62
4 7 Kye Stothard Doncaster AC 1.35 52
5 26 James Harker Doncaster AC 1.35 52
B13-15 300m
1 31 Daniel Hardman Doncaster AC 44.3 58
2 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 46.0 53
3 246 Ross Longden City of Sheffield AC 47.1 50
4 26 James Harker Doncaster AC 53.9 33
5 254 Jamie Smith Wath 55.5 29
B13-15 200m
1 111 Anthony Tierney Hallamshire H Sheffield 24.7 72
2 260 Elliot Wilson Wath 25.3 67
3 364 Ryan Sutherland unatt 25.4 67
4 230 Josiah Filleul City of Sheffield AC 26.1 63
5 31 Daniel Hardman Doncaster AC 26.8 59
6 246 Ross Longden City of Sheffield AC 29.2 47
7 26 James Harker Doncaster AC 29.7 44
8 337 Kyle Sales City of Sheffield AC 32.1 34
9 254 Jamie Smith Wath 36.2 21