Fixture 1 results 13th Nov 2010

Results for Fixture 1, Nov 13th 2010
Results are provisional, please advise of any errors (Error No 20 in 200m U15 girls corrected 19/11)
GP Points
G8-11 600m 
1 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 02:14.1 56
2 63 Annie Pearson Barnsley AC 02:16.2 54
3 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 02:16.3 54
4 170 Grace Harris Rotherham Harriers &AC 02:19.7 51
5 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 02:21.9 49
G8-11 60m 
1 12 Emily Riley Doncaster AC 9.8 52
2 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 10.2 46
3 63 Annie Pearson Barnsley AC 10.3 45
4 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 10.7 39
5 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 10.8 37
6 367 Olivia Sanders unatt 10.9 35
G8-11 150m 
1 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 25.1 46
2 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 25.8 41
3 102 Ava Jones Hallamshire H Sheffield 26.2 39
4 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 26.9 37
G8-11 long jump 
1 12 Emily Riley Doncaster AC 3.38 39
2 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 3.01 33
3 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 2.83 31
4 102 Ava Jones Hallamshire H Sheffield 2.82 31
5 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 2.55 28
6 63 Annie Pearson Barnsley AC 2.50 28
7 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 2.29 25
G8-11 shot 
1 102 Ava Jones Hallamshire H Sheffield 3.79 32
2 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 2.86 21
3 12 Emily Riley Doncaster AC 2.41 17
B8-11 600m 
1 199 Luke Barnes City of Sheffield AC 02:03.2 56
2 111 Luke Parkin Hallamshire H Sheffield 02:04.1 55
3 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 02:06.4 54
B8-11 60m 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 9.7 51
2 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 9.8 49
3= 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 9.9 48
3= 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 9.9 48
3= 60 Harrison Hall Barnsley AC 9.9 48
6 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 10.2 43
7 62 Joshua Horbury Barnsley AC 10.3 42
8 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 10.7 36
9 166 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 10.9 33
10 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 11.2 28
11 29 Matti Chorlton Doncaster AC 11.3 27
B8-11 150m 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 23.3 51
2 60 Harrison Hall Barnsley AC 24.4 39
3 199 Luke Barnes City of Sheffield AC 24.6 37
4 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 24.9 36
5 62 Joshua Horbury Barnsley AC 25.5 32
6 166 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 27.0 25
7 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 27.3 23
8 29 Matti Chorlton Doncaster AC 28.0 18
B8-11 long jump 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 3.52 38
2 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 3.36 35
3 60 Harrison Hall Barnsley AC 3.31 34
4 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 3.30 34
5 166 Matthew Stevens Rotherham Harriers &AC 3.26 33
6 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 3.24 32
7 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 3.22 32
8 199 Luke Barnes City of Sheffield AC 3.13 30
9 62 Joshua Horbury Barnsley AC 3.03 29
10 111 Luke Parkin Hallamshire H Sheffield 2.75 26
11 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 2.56 24
12 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 2.49 23
13 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 2.39 22
14 29 Matti Chorlton Doncaster AC 2.31 22
B8-11 shot 
1 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 4.58 29
2 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 4.46 28
3 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 4.32 27
4 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 3.41 20
5 111 Luke Parkin Hallamshire H Sheffield 3.34 19
G11-13 800m 
1 323 Fern Davies Colwyn Bay AC 02:44.5 53
2 67 Taylor Hammond Barnsley AC 02:45.8 52
3 11 Summer Ward Doncaster AC 02:56.8 43
4 4 Emily Barker Doncaster AC 02:59.5 41
5 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 03:01.4 40
6 193 Megan Storey City of Sheffield AC 03:03.8 39
7 282 Rhia Drewery Penistone DFR 03:05.1 38
8 156 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 03:15.4 35
9 281 Hannah Beachill Penistone DFR 03:16.2 34
10 78 Molly Barron Barnsley AC 03:36.5 28
G11-13 60m 
1= 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 9.0 56
1= 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 9.0 56
3= 320 Rachel White City of York 9.2 53
3= 69 Beth Schofield Barnsley AC 9.3 52
5= 82 Katie Belshaw Wombwell SAC 9.3 52
5= 330 Catherine Dwaine unatt 9.3 52
7= 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 9.4 50
7= 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 9.4 50
7= 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 9.4 50
10 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 9.5 49
11 28 Annie Mussett Doncaster AC 9.6 47
12= 112 Lydia Thomas Hallamshire H Sheffield 9.7 46
12= 331 Megan Sanders Leeds City 9.7 46
12= 328 Jessie Mogridge Leeds City 9.7 46
15= 281 Hannah Beachill Penistone DFR 9.9 43
15= 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 9.9 43
15= 327 Grace Parchment unatt 9.9 43
18= 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 10.0 41
18= 67 Taylor Hammond Barnsley AC 10.0 41
18= 324 Holly Lloyd Selby 10.0 41
18= 70 Rose Winspear Barnsley AC 10.0 41
22= 156 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 10.2 38
22= 282 Rhia Drewery Penistone DFR 10.2 38
24= 280 Ania Pozorski Penistone DFR 10.4 35
24= 6 Cara Wilson Doncaster AC 10.4 35
24= 26 Keira Davies Doncaster AC 10.4 35
24= 106 Greta Schofield Hallamshire H Sheffield 10.4 35
28= 169 Molly Wood Rotherham Harriers &AC 10.5 34
28= 113 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 10.5 34
30 193 Megan Storey City of Sheffield AC 10.6 32
31 78 Molly Barron Barnsley AC 10.8 29
G11-13 long jump 
1 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 4.09 62
2 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 4.05 62
3 213 Megan Nagy City of Sheffield AC 3.91 59
4 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 3.84 57
5 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 3.81 57
6 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 3.53 51
7 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 3.41 48
8 331 Megan Sanders Leeds City 3.39 46
9 82 Katie Belshaw Wombwell SAC 3.35 46
10 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 3.31 46
11 67 Taylor Hammond Barnsley AC 3.29 44
12 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 3.26 44
13 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 3.23 44
14 109 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 3.23 44
15 327 Grace Parchment unatt 3.23 44
16 4 Emily Barker Doncaster AC 3.22 44
17 1 Laura Chappell Doncaster AC 3.20 44
18 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 3.15 42
19 169 Molly Wood Rotherham Harriers &AC 3.07 41
20 324 Holly Lloyd Selby 3.06 41
21 70 Rose Winspear Barnsley AC 2.96 37
22 26 Keira Davies Doncaster AC 2.96 37
23 6 Cara Wilson Doncaster AC 2.94 35
24 11 Summer Ward Doncaster AC 2.94 35
25 106 Greta Schofield Hallamshire H Sheffield 2.89 33
26 113 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 2.81 32
27 193 Megan Storey City of Sheffield AC 2.75 30
28 328 Jessie Mogridge Leeds City 2.69 28
29 280 Ania Pozorski Penistone DFR 2.03 15
G11-13 shot 
1 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 7.33 64
2 213 Megan Nagy City of Sheffield AC 6.16 51
3 324 Holly Lloyd Selby 5.67 44
4 320 Rachel White City of York 5.63 43
5 28 Annie Mussett Doncaster AC 5.63 43
6 331 Megan Sanders Leeds City 5.49 40
7 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 5.43 39
8 26 Keira Davies Doncaster AC 5.39 38
9 6 Cara Wilson Doncaster AC 5.36 38
10 4 Emily Barker Doncaster AC 4.59 26
11 11 Summer Ward Doncaster AC 4.55 26
12 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 4.54 26
13 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 4.23 23
14 109 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 4.22 23
15 106 Greta Schofield Hallamshire H Sheffield 3.94 20
16 1 Laura Chappell Doncaster AC 3.84 19
G11-13 200m 
1 213 Megan Nagy City of Sheffield AC 29.8 65
2 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 29.9 64
3 82 Katie Belshaw Wombwell SAC 30.0 63
4 320 Rachel White City of York 30.2 61
5 28 Annie Mussett Doncaster AC 30.4 59
6 69 Beth Schofield Barnsley AC 30.5 58
7 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 30.7 56
8 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 30.9 54
9 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 31.5 51
10 112 Lydia Thomas Hallamshire H Sheffield 32.0 49
11 323 Fern Davies Colwyn Bay AC 32.1 48
12 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 32.2 48
13 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 32.4 47
14 109 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 32.7 45
15 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 33.1 43
16 281 Hannah Beachill Penistone DFR 33.1 43
17 282 Rhia Drewery Penistone DFR 33.5 42
18 327 Grace Parchment unatt 33.7 41
19 113 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 34.4 39
20 1 Laura Chappell Doncaster AC 34.8 38
21 169 Molly Wood Rotherham Harriers &AC 35.4 36
22 280 Ania Pozorski Penistone DFR 36.0 34
23 70 Rose Winspear Barnsley AC 36.3 33
24 78 Molly Barron Barnsley AC 38.4 24
25 219 Ciara Collins City of Sheffield AC 39.1 22
B11-13 800m 
1 329 James Lonsdale Worksop 02:26.0 58
2 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 02:27.4 58
3 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 02:29.7 57
4 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 02:46.9 48
5 161 Declan Walker-Smith Rotherham Harriers &AC 02:50.2 46
6 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 02:52.9 46
7 158 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 02:56.8 44
B11-13 60m 
1 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 9.0 52
2 197 Dan Bell City of Sheffield AC 9.1 51
3 13 Emil Abiad Doncaster AC 9.2 49
4= 322 Dylan Craven Selby 9.3 48
4= 211 William Stasi City of Sheffield AC 9.3 48
4= 325 Tom Lloyd Selby 9.3 48
7= 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 9.6 43
7= 192 Dan Carlisle City of Sheffield AC 9.6 43
7= 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 9.6 43
7= 201 Morgan Bishell City of Sheffield AC 9.6 43
7= 64 Jonnathan Elvidge Barnsley AC 9.6 43
12= 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 9.8 40
12= 205 Ben Longden City of Sheffield AC 9.8 40
14 164 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 9.9 39
15 30 Tom Chorlton Doncaster AC 10.4 31
B11-13 long jump 
1 211 William Stasi City of Sheffield AC 4.14 54
2 197 Dan Bell City of Sheffield AC 3.92 48
3 322 Dylan Craven Selby 3.92 48
4 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 3.69 41
5 205 Ben Longden City of Sheffield AC 3.64 39
6 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 3.63 39
7 325 Tom Lloyd Selby 3.62 39
8 192 Dan Carlisle City of Sheffield AC 3.56 37
9 13 Emil Abiad Doncaster AC 3.51 36
10 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 3.50 36
11 64 Jonnathan Elvidge Barnsley AC 3.49 35
12 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 3.34 32
13 201 Morgan Bishell City of Sheffield AC 3.31 32
14 164 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 3.25 31
15 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 3.23 30
16 158 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 3.22 30
17 161 Declan Walker-Smith Rotherham Harriers &AC 3.13 28
18 30 Tom Chorlton Doncaster AC 2.86 25
19 110 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 2.75 24
20 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 2.39 20
B11-13 shot 
1 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 7.30 56
2 325 Tom Lloyd Selby 6.61 50
3 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 6.35 48
4 158 Jordan Dixon Rotherham Harriers &AC 6.08 45
5 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 4.55 33
6 161 Declan Walker-Smith Rotherham Harriers &AC 4.47 32
7 164 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 4.39 31
8 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 3.81 26
9 110 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 3.68 23
10 13 Emil Abiad Doncaster AC 3.50 20
B11-13 200m 
1 197 Dan Bell City of Sheffield AC 30.1 47
2 322 Dylan Craven Selby 30.7 44
3 211 William Stasi City of Sheffield AC 30.7 44
4 64 Jonnathan Elvidge Barnsley AC 31.3 42
5= 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 31.4 41
5= 192 Dan Carlisle City of Sheffield AC 31.4 41
7 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 32.0 39
8 201 Morgan Bishell City of Sheffield AC 32.8 37
9 30 Tom Chorlton Doncaster AC 33.2 35
10 205 Ben Longden City of Sheffield AC 33.4 35
11 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 33.8 33
12 110 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 37.7 23
G13-15 800m 
1 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 02:34.6 65
2 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 02:34.9 65
3 15 Elli Stothard Doncaster AC 02:35.3 64
4 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 02:38.3 61
5 73 Hayley Townend Barnsley AC 02:40.0 60
6 365 Nicola Sawyer Leeds City 02:41.7 58
7 5 Lucy Chappell Doncaster AC 02:44.9 55
8 3 Chloe Bewley Doncaster AC 02:50.4 53
9 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 03:00.7 49
G13-15 60m 
1 212 Kristie Edwards City of Sheffield AC 8.2 85
2= 362 Heidi Jackson Alsager 8.5 73
2= 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 8.5 73
4 321 Eleanor Rawson 2DASH 8.7 69
5 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 8.8 67
6= 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 9.0 63
6= 116 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 9.0 63
8= 71 Keeley Horbury Barnsley AC 9.1 62
8= 226 Millie Skinner City of Sheffield AC 9.1 62
8= 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 9.1 62
8= 215 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 9.1 62
12= 17 Abigail Cliff Doncaster AC 9.2 60
12= 207 Rebekah Cope City of Sheffield AC 9.2 60
14= 83 Emily Copley Wombwell SAC 9.5 56
14= 361 Bethan Heath City of Stoke AC 9.5 56
16 101 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 9.9 50
17 86 Holly Taylor Wombwell SAC 10.0 48
18 87 Samantha Rowson Wombwell SAC 10.5 41
19 80 Rebecca Thorp Wombwell SAC 10.6 39
20 74 Charlotte Wallace Barnsley AC 10.9 35
G13-15 long jump 
1 5 Lucy Chappell Doncaster AC 4.63 73
2 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 4.52 71
3 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 4.31 67
4 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 4.29 66
5 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 4.23 65
6 72 Melissa Macey Barnsley AC 4.21 65
7 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 4.16 64
8 15 Elli Stothard Doncaster AC 4.00 61
9 208 Niamh Hardy City of Sheffield AC 3.96 60
10 215 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 3.94 59
11 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 3.81 57
12 3 Chloe Bewley Doncaster AC 3.79 56
13 361 Bethan Heath City of Stoke AC 3.79 56
14 101 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 3.75 56
15 365 Nicola Sawyer Leeds City 3.70 55
16 80 Rebecca Thorp Wombwell SAC 3.57 52
17 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 3.48 50
18 73 Hayley Townend Barnsley AC 3.34 46
19 74 Charlotte Wallace Barnsley AC 3.24 44
20 86 Holly Taylor Wombwell SAC 3.04 39
21 87 Samantha Rowson Wombwell SAC 3.01 39
22 83 Emily Copley Wombwell SAC 2.98 37
50
G13-15 shot  46
1 86 Holly Taylor Wombwell SAC 7.39 64
2 365 Nicola Sawyer Leeds City 7.29 63
3 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 6.93 60
4 72 Melissa Macey Barnsley AC 6.49 55
5 5 Lucy Chappell Doncaster AC 6.49 55
6 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 5.95 50
7 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 5.39 44
8 207 Rebekah Cope City of Sheffield AC 5.27 43
9 208 Niamh Hardy City of Sheffield AC 5.25 43
10 87 Samantha Rowson Wombwell SAC 5.00 41
11 80 Rebecca Thorp Wombwell SAC 4.70 35
12 3 Chloe Bewley Doncaster AC 4.46 30
13 74 Charlotte Wallace Barnsley AC 4.46 30
G13-15 200m 
1 212 Kristie Edwards City of Sheffield AC 26.4 83
2= 362 Heidi Jackson Alsager 27.4 73
2= 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 27.4 73
4 321 Eleanor Rawson 2DASH 28.3 64
5= 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 28.9 58
5= 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 28.9 58
7 71 Keeley Horbury Barnsley AC 29.2 55
8 116 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 29.8 49
9 17 Abigail Cliff Doncaster AC 29.9 48
10 208 Niamh Hardy City of Sheffield AC 30.0 47
11 207 Rebekah Cope City of Sheffield AC 30.1 46
12 215 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 30.2 45
13 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 30.6 41
14= 83 Emily Copley Wombwell SAC 31.1 37
14= 361 Bethan Heath City of Stoke AC 31.1 37
16 15 Elli Stothard Doncaster AC 31.4 36
17= 73 Hayley Townend Barnsley AC 31.5 35
17= 220 Megan Crehan City of Sheffield AC 31.5 35
19 101 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 31.6 35
20 72 Melissa Macey Barnsley AC 32.2 32
21 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 34.2 23
B13-15 800m 
1 16 Kye Stothard Doncaster AC 02:21.5 67
2 218 Evan Webb City of Sheffield AC 02:21.5 67
3 360 Sam Convery Wakefield 02:21.7 67
4 27 Daniel Hardman Doncaster AC 02:32.4 60
5 32 Elliott Tong Doncaster AC 02:32.8 60
6 206 Ross Longden City of Sheffield AC 02:32.9 60
7 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 02:33.7 60
8 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 02:33.9 60
9 363 Josh Brown Rothwell Harriers 02:35.5 59
10 200 Harry Huddart City of Sheffield AC 02:37.9 58
11 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 02:55.1 50
B13-15 60m 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 8.1 72
2 332 Finlay Fuller Leeds City 8.1 72
3 222 Obi Ezi City of Sheffield AC 8.3 64
4 76 Lewis Paley Barnsley AC 8.3 64
5 23 Joe McGrath Doncaster AC 8.4 60
6 334 Jacob Fincham-Dukes Harrogate 8.5 58
7 24 James Harker Doncaster AC 8.5 58
8 100 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 8.7 53
9 200 Harry Huddart City of Sheffield AC 8.7 53
10 7 Jamie Canning Doncaster AC 8.7 53
11 20 Jordan Woodall Doncaster AC 8.8 51
12 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 8.9 50
13 202 Cormack Lever City of Sheffield AC 9.1 47
14 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 9.4 42
15 366 Harris Hammeed Leeds City 9.4 42
16 19 Nathan Ward Doncaster AC 9.5 41
17 114 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 9.6 39
18 18 Christian Grant Doncaster AC 9.6 39
19 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 9.9 35
B13-15 long jump 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 5.59 78
2 334 Jacob Fincham-Dukes Harrogate 5.04 67
3 332 Finlay Fuller Leeds City 4.78 62
4 16 Kye Stothard Doncaster AC 4.73 61
5 27 Daniel Hardman Doncaster AC 4.65 60
6 202 Cormack Lever City of Sheffield AC 4.56 58
7 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 4.44 55
8 206 Ross Longden City of Sheffield AC 4.41 55
9 24 James Harker Doncaster AC 4.31 53
10 20 Jordan Woodall Doncaster AC 4.19 50
11 114 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 4.09 48
12 366 Harris Hammeed Leeds City 4.02 46
13 18 Christian Grant Doncaster AC 3.82 40
14 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 3.68 36
15 19 Nathan Ward Doncaster AC 3.50 31
B13-15 shot 
1 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 7.57 43
2 202 Cormack Lever City of Sheffield AC 7.41 41
3 7 Jamie Canning Doncaster AC 6.96 37
4 222 Obi Ezi City of Sheffield AC 6.06 30
5 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 5.42 25
B13-15 200m 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 25.2 68
2 27 Daniel Hardman Doncaster AC 26.6 60
3 24 James Harker Doncaster AC 27.0 58
4 222 Obi Ezi City of Sheffield AC 27.3 56
5 23 Joe McGrath Doncaster AC 27.4 56
6= 100 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 27.5 55
6= 16 Kye Stothard Doncaster AC 27.5 55
8 76 Lewis Paley Barnsley AC 27.6 55
9 20 Jordan Woodall Doncaster AC 28.0 53
10 7 Jamie Canning Doncaster AC 28.1 52
11= 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 28.3 51
11= 206 Ross Longden City of Sheffield AC 28.3 51
13 218 Evan Webb City of Sheffield AC 28.9 48
14 32 Elliott Tong Doncaster AC 29.7 44
15 114 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 30.3 41
16 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 30.8 39
17 18 Christian Grant Doncaster AC 31.0 38
18 19 Nathan Ward Doncaster AC 32.2 34