Results 4

The results for the final fixture in the 2010/11 series are below. Please advise of any errors

G8-11 600m  GP
1 120 Katy Hudson Hallamshire H Sheffield 02:06.9 64
2 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 02:06.9 64
3 63 Annie Pearson Barnsley AC 02:10.3 60
4 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 02:10.5 60
5 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 02:15.2 55
6 233 Mariana Wood-Bonelli City of Sheffield AC 02:16.6 54
G8-11 150m 
1 12 Emily Riley Doncaster AC 23.7 57
1 387 Emily Race unatt 23.7 57
3 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 24.1 53
4 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 24.9 47
5 63 Annie Pearson Barnsley AC 25.0 47
6 233 Mariana Wood-Bonelli City of Sheffield AC 26.3 39
7 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 26.4 38
8 242 Pippa Harding City of Sheffield AC 26.5 38
G8-11 long jump 
1 12 Emily Riley Doncaster AC 3.66 46
2 63 Annie Pearson Barnsley AC 3.22 36
3 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 2.98 32
4 120 Katy Hudson Hallamshire H Sheffield 2.85 31
5 242 Pippa Harding City of Sheffield AC 2.53 28
6 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 0.00 #N/A
G8-11 high jump 
1 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 1.05 41
2 387 Emily Race unatt 1.05 41
3 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 1.00 38
G8-11 foam javelin 
7 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 14.75 43
5 387 Emily Race unatt 10.75 32
1 12 Emily Riley Doncaster AC 9.25 27
6 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 9.00 27
3 120 Katy Hudson Hallamshire H Sheffield 7.00 20
4 242 Pippa Harding City of Sheffield AC 6.75 18
2 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 6.25 16
B8-11 600m 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 01:50.9 69
2 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 01:57.5 58
3 60 Harrison Hall Barnsley AC 02:08.8 52
4 234 Ethan Metcraft City of Sheffield AC 02:09.6 51
5 231 Joseph Martin City of Sheffield AC 02:14.7 47
6 118 Ben Elliott ** Hallamshire H Sheffield 02:01.8 57
** Missed race, Ran with U13 girls to get time
B8-11 150m 
1 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 23.3 51
2 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 23.4 50
3 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 24.3 40
4 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 24.6 37
5 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 24.7 37
6 234 Ethan Metcraft City of Sheffield AC 24.8 36
7 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 25.3 34
8 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 26.2 28
9 176 Cameron Walker Rotherham Harriers &AC 26.6 27
10 237 Alan Jedrzejczyk City of Sheffield AC 26.9 26
11 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 28.1 17
12 37 Alex Colbeck Doncaster AC 29.0 14
B8-11 long jump 
11 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 3.65 42
2 60 Harrison Hall Barnsley AC 3.40 36
4 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 3.39 35
8 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 3.39 35
3 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 3.25 33
10 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 2.96 28
7 237 Alan Jedrzejczyk City of Sheffield AC 2.90 28
1 37 Alex Colbeck Doncaster AC 2.75 26
6 231 Joseph Martin City of Sheffield AC 2.61 25
9 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 2.61 25
5 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 2.19 20
B8-11 high jump 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 1.15 47
2 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 1.15 47
3 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 1.10 44
4 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 1.00 35
5 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 0.95 33
6 237 Alan Jedrzejczyk City of Sheffield AC 0.95 33
B8-11 foam javelin 
10 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 16.75 41
4 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 14.75 37
6 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 14.50 37
9 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 13.75 35
3 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 13.50 35
2 60 Harrison Hall Barnsley AC 12.50 32
7 176 Cameron Walker Rotherham Harriers &AC 12.00 31
8 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 11.00 28
5 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 10.50 26
1 37 Alex Colbeck Doncaster AC 8.50 20
G11-13 600m 
1 223 Amelia Lancaster City of Sheffield AC 01:54.0 63
2 323 Fern Davies Colwyn Bay AC 01:54.4 63
3 67 Taylor Hammond Barnsley AC 01:55.3 62
4 11 Summer Ward Doncaster AC 01:57.5 59
5 386 Alice Linaker unatt 01:59.6 56
6 193 Megan Storey City of Sheffield AC 02:00.6 55
7 282 Rhia Drewery Penistone DFR 02:05.2 48
8 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 02:06.3 47
9 240 Poppy Nolan City of Sheffield AC 02:10.1 43
10 333 Eleanor Hall unatt 02:11.7 42
11 281 Hannah Beachill Penistone DFR 02:19.9 37
12 88 Abigail Molyneux Wombwell SAC 02:34.4 30
13 235 Gwen Webb City of Sheffield AC 02:42.6 27
G11-13 150m 
1 377 Rebekah Tiler Bingley 20.2 64
2 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 21.1 60
3 28 Annie Mussett Doncaster AC 21.6 59
4 228 Emily Sanderson City of Sheffield AC 21.7 58
5 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 21.8 58
6 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 22.0 58
7 22 Ellie Grace Doncaster AC 22.3 56
8 69 Beth Schofield Barnsley AC 22.3 56
9 327 Grace Parchment City of Sheffield AC 22.6 55
10 112 Lydia Thomas Hallamshire H Sheffield 22.9 53
11 323 Fern Davies Colwyn Bay AC 23.0 53
12 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 23.0 53
13 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 23.0 53
14 33 Megan Colbeck Doncaster AC 23.2 51
15 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 23.3 50
16 386 Alice Linaker unatt 23.4 49
17 281 Hannah Beachill Penistone DFR 23.5 48
18 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 23.7 45
19 282 Rhia Drewery Penistone DFR 23.9 43
20 11 Summer Ward Doncaster AC 24.0 42
21 67 Taylor Hammond Barnsley AC 24.1 41
22 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 24.5 37
23 333 Eleanor Hall unatt 24.6 36
24 328 Jessie Mogridge Leeds City AC 24.6 36
25 88 Abigail Molyneux Wombwell SAC 24.6 36
26 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 25.0 35
27 280 Ania Pozorski Penistone DFR 25.5 31
28 174 Katie Summerhayes Rotherham Harriers &AC 28.7 13
29 243 Lauren Walker City of Sheffield AC 29.2 10
G11-13 high jump 
1 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 1.33 66
2 28 Annie Mussett Doncaster AC 1.25 56
3 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 1.25 56
3 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 1.25 56
5 22 Ellie Grace Doncaster AC 1.25 56
6 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 1.25 56
7 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 1.25 56
8 33 Megan Colbeck Doncaster AC 1.20 52
9 88 Abigail Molyneux Wombwell SAC 1.10 35
10 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 1.10 35
G11-13 200m 
1 377 Rebekah Tiler Bingley 27.9 83
2 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 28.9 74
3 28 Annie Mussett Doncaster AC 29.3 70
4 228 Emily Sanderson City of Sheffield AC 29.9 64
5 213 Megan Nagy City of Sheffield AC 30.2 61
6 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 30.2 61
7 22 Ellie Grace Doncaster AC 31.5 51
8 327 Grace Parchment City of Sheffield AC 31.6 51
9 281 Hannah Beachill Penistone DFR 32.2 48
10 386 Alice Linaker unatt 32.4 47
11 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 32.4 47
12 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 32.7 45
13 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 33.0 44
14 328 Jessie Mogridge Leeds City AC 33.6 41
15 193 Megan Storey City of Sheffield AC 33.7 41
16 282 Rhia Drewery Penistone DFR 33.8 41
17 33 Megan Colbeck Doncaster AC 34.7 38
18 240 Poppy Knowlen City of Sheffield AC 35.6 35
19 219 Ciara Collins City of Sheffield AC 35.9 34
20 280 Ania Pozorski Penistone DFR 37.8 25
21 235 Gwen Webb City of Sheffield AC 39.8 21
22 174 Katie Summerhayes Rotherham Harriers &AC 40.1 20
23 243 Lauren Walker City of Sheffield AC 41.3 18
B11-13 600m 
1 224 Oliver Dane City of Sheffield AC 01:39.0 80
2 329 James Lonsdale Worksop 01:43.0 72
3 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 01:45.9 67
4 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 01:48.1 62
5 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 01:49.1 60
6 244 Adam Higginbottom City of Sheffield AC 01:55.7 47
7 34 Guy Richards Doncaster AC 01:56.9 46
8 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 02:00.5 45
B11-13 150m 
1 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 21.2 55
2 34 Guy Richards Doncaster AC 21.2 55
3 197 Dan Bell City of Sheffield AC 21.8 49
4 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 23.0 37
5 205 Ben Longden City of Sheffield AC 23.6 32
6 211 William Stasi City of Sheffield AC 21.7 50
7 191 Nuta White City of Sheffield AC 21.9 48
8 244 Adam Higginbottom City of Sheffield AC 22.0 47
9 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 23.5 33
10 131 Matthew Taylor Hallamshire H Sheffield 24.2 30
B11-13 high jump 
1 34 Guy Richards Doncaster AC 1.30 58
2 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 1.30 58
3 211 William Stasi City of Sheffield AC 1.30 58
4 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 1.25 51
5 131 Matthew Taylor Hallamshire H Sheffield 1.20 45
5 191 Nuta White City of Sheffield AC 1.20 45
7 205 Ben Longden City of Sheffield AC 1.20 45
8 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 1.20 45
9 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 1.15 41
10 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 1.15 41
B11-13 200m 
1 224 Oliver Dane City of Sheffield AC 28.5 55
2 244 Adam Higginbottom City of Sheffield AC 29.1 52
3 211 William Stasi City of Sheffield AC 29.7 49
4 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 29.8 49
5 197 Dan Bell City of Sheffield AC 30.8 44
6 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 31.6 41
7 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 31.7 40
8 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 31.7 40
9 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 32.5 38
10 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 32.9 36
11 205 Ben Longden City of Sheffield AC 33.0 36
12 131 Matthew Taylor Hallamshire H Sheffield 34.7 30
G13-15 600m 
1 232 Eleanor Curren City of Sheffield AC 01:45.5 78
2 236 Anina Atkinson City of Sheffield AC 01:46.8 76
3 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 01:48.6 74
4 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 01:49.9 72
5 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 01:50.7 71
6 73 Hayley Townend Barnsley AC 01:50.9 71
7 388 Emma Brown Grimsby Harriers 01:56.9 63
8 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 02:01.2 57
9 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 02:05.2 54
G13-15 high jump 
1 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 1.48 75
2 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 1.45 72
3 72 Melissa Macey Barnsley AC 1.40 67
4 208 Niamh Hardy City of Sheffield AC 1.40 67
5 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 1.25 52
6 36 Abi Hayley Doncaster AC 1.25 52
7 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 1.20 48
8 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 1.20 48
9 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 1.00 19
G13-15 300m 
1 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 43.7 78
2 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 45.9 64
3 388 Emma Brown Grimsby Harriers 46.4 61
4 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 47.0 57
5 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 47.0 57
6 239 Ruth Robinson City of Sheffield AC 47.4 55
7 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 47.4 55
8 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 47.7 53
9 208 Niamh Hardy City of Sheffield AC 47.7 53
10 207 Rebekah Cope City of Sheffield AC 48.6 47
11 238 Chloe Lacey City of Sheffield AC 48.6 47
12 72 Melissa Macey Barnsley AC 54.8 25
13 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC DQ #N/A
G13-15 200m 
1 212 Kristie Edwards City of Sheffield AC 26.6 81
2 321 Eleanor Rawson 2DASH 27.2 75
3 239 Ruth Robinson City of Sheffield AC 27.3 74
4 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 27.4 73
5 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 28.4 63
6 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 28.4 63
7 388 Emma Brown Grimsby Harriers 28.9 58
8 226 Millie Skinner City of Sheffield AC 28.9 58
9 17 Abigail Cliff Doncaster AC 29.4 53
10 238 Chloe Lacey City of Sheffield AC 29.5 52
11 207 Rebekah Cope City of Sheffield AC 29.6 51
12 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 29.9 48
13 236 Anina Atkinson City of Sheffield AC 30.1 46
14 36 Abi Hayley Doncaster AC 30.6 41
15 73 Hayley Townend Barnsley AC 30.8 39
16 215 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 31.0 38
17 241 Wanakambu Chisala City of Sheffield AC 32.5 30
18 72 Melissa Macey Barnsley AC 32.8 29
19 83 Emily Copley Wombwell SAC 34.2 23
B13-15 600m 
1 218 Evan Webb City of Sheffield AC 01:37.9 69
2 385 Bradley Shaw unatt 01:38.1 68
3 121 Joseph Hutcheson Hallamshire H Sheffield 01:39.0 66
4 132 Aiden Johnson Hallamshire H Sheffield 01:45.5 53
5 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 01:48.9 47
B13-15 high jump 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 1.65 84
2 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 1.50 67
3 206 Ross Longden City of Sheffield AC 1.50 67
4 209 Joel Kirk City of Sheffield AC 1.45 62
5 175 Billy Salt Rotherham Harriers &AC 1.45 62
6 24 James Harker Doncaster AC 1.45 62
7 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 1.45 62
8 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 1.35 52
9 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 1.25 35
10 18 Christian Grant Doncaster AC 1.20 29
B13-15 300m 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 40.9 68
2 100 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 43.8 58
3 175 Billy Salt Rotherham Harriers &AC 44.0 57
4 121 Joseph Hutcheson Hallamshire H Sheffield 44.6 55
5 218 Evan Webb City of Sheffield AC 45.0 54
6 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 45.6 52
7 24 James Harker Doncaster AC 45.9 51
8 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 46.0 51
9 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 46.0 51
10 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 46.7 49
11 132 Aiden Johnson Hallamshire H Sheffield 47.5 46
12 209 Joel Kirk City of Sheffield AC 48.4 44
13 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 60.6 9
B13-15 200m 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 25.0 69
2 175 Billy Salt Rotherham Harriers &AC 26.2 63
3 100 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 26.5 61
4 222 Obi Ezi City of Sheffield AC 26.8 59
5 24 James Harker Doncaster AC 28.0 53
6 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 28.2 52
7 206 Ross Longden City of Sheffield AC 28.2 52
8 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 29.2 47
9 18 Christian Grant Doncaster AC 30.2 42
10 209 Joel Kirk City of Sheffield AC 31.0 38
11 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 32.8 28