Fixture 2 results 18th Dec 2010

Provisional results, Fixture 2, Dec 18th 2010
Please note; Where high jump competitors did not clear the opening height, their result, and grand prix points are shown as zero. The result is included to show that they did compete in a field event, for GP eligibilty.
G8-11 600m 
1 341 Abigail Small Lincoln Wellington 02:10.0 61
2 63 Annie Pearson Barnsley AC 02:13.4 57
3 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 02:13.8 57
4 120 Katy Hudson Hallamshire H Sheffield 02:16.5 54
5 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 02:17.7 53
6 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 02:19.8 51
7 12 Emily Riley Doncaster AC 02:22.4 48
8 170 Grace Harris Rotherham Harriers &AC 02:24.1 46
G8-11 150m 
1 12 Emily Riley Doncaster AC 24.1 53
2 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 24.9 47
3 63 Annie Pearson Barnsley AC 25.2 45
4 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 25.9 40
5 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 26.1 39
6 120 Katy Hudson Hallamshire H Sheffield 26.7 37
G8-11 high jump 
1 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 1.15 59
2 341 Abigail Small Lincoln Wellington 1.00 38
3 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 0.80 29
G8-11 foam javelin 
1 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 11.00 33
2 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 8.75 26
3 341 Abigail Small Lincoln Wellington 8.25 24
4 63 Annie Pearson Barnsley AC 7.00 20
5 12 Emily Riley Doncaster AC 7.00 20
6 225 Hannah Pratt City of Sheffield AC 6.25 16
7 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 5.75 14
8 120 Katy Hudson Hallamshire H Sheffield 5.00 12
B8-11 600m 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 01:57.6 58
2 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 02:03.9 56
3 199 Luke Barns City of Sheffield AC 02:03.9 56
4 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 02:08.4 52
5 60 Harrison Hall Barnsley AC 02:10.3 50
6 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 02:10.8 50
7 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 03:06.3 6
B8-11 150m 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 23.7 46
2 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 23.8 45
3 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 24.2 41
4 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 24.2 41
5 60 Harrison Hall Barnsley AC 24.3 40
6 199 Luke Barns City of Sheffield AC 24.7 37
7 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 24.8 36
8 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 24.9 36
9 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 25.2 34
10 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 29.0 14
11 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 29.2 14
B8-11 high jump 
1 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 1.06 39
2 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 0.95 33
3 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 0.95 33
B8-11 foam javelin 
1 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 18.00 44
2 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 16.00 40
3 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 15.00 38
4 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 14.75 37
5 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 13.75 35
6 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 13.75 35
7 199 Luke Barns City of Sheffield AC 13.00 34
8 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 12.50 32
9 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 11.00 28
10 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 10.25 25
11 60 Harrison Hall Barnsley AC 9.75 24
G11-13 600m 
1 67 Taylor Hammond Barnsley AC 01:56.1 61
2 228 Emily Sanderson City of Sheffield AC 01:58.1 58
3 339 Rachel Crorken Spenborough & dist AC 01:58.3 58
4 10 Nicole Pearson Doncaster AC 01:58.8 57
5 11 Summer Ward Doncaster AC 02:03.2 51
6 223 Amelia Lancaster City of Sheffield AC 02:04.9 49
7 342 Samantha Baker-Jones Harrogate HAC 02:05.1 48
8 4 Emily Barker Doncaster AC 02:05.6 48
9 320 Rachel White City of York 02:08.5 44
10 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 02:10.7 43
11 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 02:12.5 41
12 282 Rhia Drewery Penistone DFR 02:12.5 41
13 113 Megan Lane Hallamshire H Sheffield 02:18.3 38
14 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 02:21.9 36
15 33 Megan Colbeck Doncaster AC 02:31.7 32
G11-13 150m 
1 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 21.8 58
1 173 Abby Newton Rotherham Harriers &AC 21.8 58
3 228 Emily Sanderson City of Sheffield AC 22.3 56
4 69 Beth Schofield Barnsley AC 22.4 56
5 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 22.6 55
6 22 Ellie Grace Doncaster AC 22.7 54
7 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 22.8 54
8 339 Rachel Crorken Spenborough & dist AC 22.8 54
9 320 Rachel White City of York 22.9 53
10 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 23.1 52
11 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 23.2 51
12 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 23.8 44
13 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 24.2 40
14 282 Rhia Drewery Penistone DFR 24.6 36
15 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 24.7 36
16 67 Taylor Hammond Barnsley AC 24.9 35
17 33 Megan Colbeck Doncaster AC 24.9 35
18 324 Holly Lloyd Selby 25.2 33
19 26 Keira Davies Doncaster AC 25.7 30
20 280 Ania Pozorski Penistone DFR 26.9 25
21 1 Laura Chappell Doncaster AC 27.4 21
22 6 Cara Wilson Doncaster AC 27.6 20
G11-13 high jump 
1 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 1.39 72
2 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 1.30 63
3 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 1.24 55
4 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 1.21 52
5 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 1.21 52
6 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 1.21 52
7 342 Samantha Baker-Jones Harrogate HAC 1.18 49
8 33 Megan Colbeck Doncaster AC 1.15 43
9 22 Ellie Grace Doncaster AC 1.10 35
9 26 Keira Davies Doncaster AC 1.10 35
11 6 Cara Wilson Doncaster AC 1.10 35
12 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 1.10 35
15 11 Summer Ward Doncaster AC 1.05 33
14 324 Holly Lloyd Selby 1.05 33
13 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 1.05 33
16 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 1.00 31
G11-13 200m 
1 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 30.1 62
2 69 Beth Schofield Barnsley AC 30.3 60
3 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 30.9 54
4 320 Rachel White City of York 31.0 54
5 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 31.0 54
6 22 Ellie Grace Doncaster AC 31.1 53
7 339 Rachel Crorken Spenborough & dist AC 31.5 51
8 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 32.0 49
9 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 32.1 48
10 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 32.8 45
11 10 Nicole Pearson Doncaster AC 33.5 42
12 4 Emily Barker Doncaster AC 33.6 41
13 11 Summer Ward Doncaster AC 33.6 41
14 81 Hannah Lincoln Wombwell SAC 33.8 41
15 67 Taylor Hammond Barnsley AC 34.1 40
16 282 Rhia Drewery Penistone DFR 34.6 38
17 280 Ania Pozorski Penistone DFR 36.3 33
18 1 Laura Chappell Doncaster AC 36.4 33
19 6 Cara Wilson Doncaster AC 36.4 33
B11-13 600m 
1 329 James Lonsdale Worksop 01:45.8 67
2 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 01:48.9 61
3 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 01:50.0 58
4 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 01:54.6 49
5 64 Jonnathan Elvidge Barnsley AC 02:03.8 44
6 211 William Stasi City of Sheffield AC 02:05.2 42
7 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 02:05.2 42
B11-13 150m 
1 34 Guy Richards Doncaster AC 21.9 48
2 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 22.1 46
3 211 William Stasi City of Sheffield AC 22.9 38
3 325 Tom Lloyd Selby 22.9 38
5 64 Jonnathan Elvidge Barnsley AC 23.7 32
6 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 24.1 30
7 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 24.8 26
8 164 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 25.5 23
B11-13 high jump 
1 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 1.35 68
2 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 1.25 51
3 34 Guy Richards Doncaster AC 1.25 51
4 205 Ben Longden City of Sheffield AC 1.20 45
5 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 1.20 45
6 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 1.15 41
7 211 William Stasi City of Sheffield AC 1.10 38
8 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 0.00 0
8 325 Tom Lloyd Selby 0.00 0
8 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 0.00 0
8 164 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 0.00 0
B11-13 200m 
1 34 Guy Richards Doncaster AC 28.9 53
2 325 Tom Lloyd Selby 30.0 48
3 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 30.4 46
4 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 31.7 40
5 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 31.9 40
6 64 Jonnathan Elvidge Barnsley AC 32.4 38
7 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 32.6 37
8 31 Kelvin Playfair Doncaster AC 33.1 36
9 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 33.8 33
10 164 Bradley Langton Rotherham Harriers &AC 33.9 33
11 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 34.0 33
12 205 Ben Longden City of Sheffield AC 34.3 32
G13-15 600m 
1 123 Georgia Hird Hallamshire H Sheffield 01:47.8 75
2 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 01:48.6 74
3 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 01:49.0 73
4 73 Hayley Townend Barnsley AC 01:53.7 67
5 15 Elli Stothard Doncaster AC 01:58.1 61
6 17 Abigail Cliff Doncaster AC 02:02.0 56
7 156 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 02:17.4 47
8 80 Rebecca Thorp Wombwell SAC 02:48.5 33
G13-15 high jump 
1 5 Lucy Chappell Doncaster AC 1.50 77
2 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 1.40 67
2 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 1.40 67
4 72 Melissa Macey Barnsley AC 1.35 62
5 15 Elli Stothard Doncaster AC 1.35 62
7 208 Niamh Hardy City of Sheffield AC 1.30 57
6 3 Chloe Bewley Doncaster AC 1.30 57
8 80 Rebecca Thorp Wombwell SAC 1.20 48
9 73 Hayley Townend Barnsley AC 1.15 40
G13-15 400m 
1 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 65.8 64
2 123 Georgia Hird Hallamshire H Sheffield 67.4 59
3 5 Lucy Chappell Doncaster AC 69.3 55
4 3 Chloe Bewley Doncaster AC 75.1 41
5 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 77.0 37
6 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 77.7 35
7 72 Melissa Macey Barnsley AC 78.8 33
8 83 Emily Copley Wombwell SAC 83.7 24
G13-15 200m 
1 212 Kristie Edwards City of Sheffield AC 26.6 81
2 321 Eleanor Rawson 2DASH 27.5 72
3 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 27.9 68
4 210 Sarah Lee Liggett City of Sheffield AC 28.2 65
5 5 Lucy Chappell Doncaster AC 28.8 59
6 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 28.8 59
7 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 29.3 54
8 226 Millie Skinner City of Sheffield AC 29.4 53
9 17 Abigail Cliff Doncaster AC 30.1 46
10 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 30.1 46
11 208 Niamh Hardy City of Sheffield AC 30.1 46
12 215 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 30.3 44
13 207 Rebekah Cope City of Sheffield AC 30.6 41
14 73 Hayley Townend Barnsley AC 31.5 35
15 101 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 31.8 34
16 15 Elli Stothard Doncaster AC 32.4 31
17 72 Melissa Macey Barnsley AC 33.0 28
18 83 Emily Copley Wombwell SAC 33.1 27
19 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 33.6 25
20 3 Chloe Bewley Doncaster AC 34.7 22
21 156 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 34.9 21
22 80 Rebecca Thorp Wombwell SAC 39.5 6
B13-15 600m 
1 16 Kye Stothard Doncaster AC 01:37.6 69
2 218 Evan Webb City of Sheffield AC 01:40.2 64
3 121 Joseph Hutcheson Hallamshire H Sheffield 01:45.5 53
4 32 Elliott Tong Doncaster AC 01:48.4 48
5 206 Ross Longden City of Sheffield AC 01:49.2 46
6 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 01:49.7 45
7 122 Alex Walsh Hallamshire H Sheffield 02:03.7 30
B13-15 high jump 
1 206 Ross Longden City of Sheffield AC 1.60 79
2 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 1.50 67
3 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 1.45 62
4 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 1.35 52
5 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 1.35 52
5 24 James Harker Doncaster AC 1.35 52
5 209 Joel Kirk City of Sheffield AC 1.35 52
8 18 Christian Grant Doncaster AC 1.20 29
9 19 Nathan Ward Doncaster AC 0.00 0
B13-15 400m 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 59.0 73
2 121 Joseph Hutcheson Hallamshire H Sheffield 64.7 43
3 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 65.4 42
4 24 James Harker Doncaster AC 67.6 37
5 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 68.9 36
6 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 70.7 34
7 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 83.8 21
B13-15 200m 
1 204 Josiah Filleul City of Sheffield AC 25.3 67
2 27 Daniel Hardman Doncaster AC 26.4 62
3 23 Joe McGrath Doncaster AC 26.9 58
4 24 James Harker Doncaster AC 26.9 58
5 222 Obi Ezi City of Sheffield AC 27.7 54
6 76 Lewis Paley Barnsley AC 27.9 53
7 218 Evan Webb City of Sheffield AC 28.1 52
8 8 Jordan Harrison Doncaster AC 28.1 52
9 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 28.7 49
10 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 29.0 48
11 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 29.6 45
12 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 30.0 43
13 32 Elliott Tong Doncaster AC 30.1 42
14 114 Edward Lane Hallamshire H Sheffield 30.6 40
15 18 Christian Grant Doncaster AC 31.2 37
16 209 Joel Kirk City of Sheffield AC 31.4 36
17 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 31.8 35
18 19 Nathan Ward Doncaster AC 32.1 34