Results 3

Provisional Results for fixture 3 are shown below. If there are any errors please advise Steve Gaines
G8-11 600m  GP points
1 375 Rhea Southcott Bingley 02:06.3 64
2 63 Annie Pearson Barnsley AC 02:07.9 63
3 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 02:09.5 61
4 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 02:11.2 59
5 170 Grace Harris Rotherham Harriers &AC 02:14.6 56
6 233 Mariana Wood-Bonelli City of Sheffield AC 02:15.1 55
7 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 02:15.8 55
8 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 02:17.1 53
G8-11 60m 
1 375 Rhea Southcott Bingley 9.7 54
2 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 9.9 51
3 12 Emily Riley Doncaster AC 10.2 46
4 233 Mariana Wood-Bonelli City of Sheffield AC 10.8 37
5 35 Sian Fenwick Doncaster AC 11.1 32
6 380 Polly Harrison Scunthorpe 12.2 15
G8-11 150m 
1 63 Annie Pearson Barnsley AC 24.7 48
2 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 24.9 47
3 233 Mariana Wood-Bonelli City of Sheffield AC 26.6 38
4 35 Sian Fenwick Doncaster AC 28.4 26
G8-11 long jump 
1 375 Rhea Southcott unatt 3.39 39
2 63 Annie Pearson Barnsley AC 3.15 35
3 167 Olivia Boulton Rotherham Harriers &AC 3.12 34
4 12 Emily Riley Doncaster AC 2.94 32
5 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 2.87 31
6 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 2.57 28
7 35 Sian Fenwick Doncaster AC 2.50 28
8 380 Polly Harrison Scunthorpe 2.37 26
G8-11 shot 
1 160 Kayley Britten Rotherham Harriers &AC 4.09 36
2 163 Mia Harris Rotherham Harriers &AC 3.41 28
3 380 Polly Harrison Scunthorpe 3.07 24
4 115 Caitlin Harris Hallamshire H Sheffield 3.06 24
5 12 Emily Riley Doncaster AC 2.92 21
B8-11 600m 
1 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 01:54.4 62
2 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 02:08.3 52
3 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 02:09.4 51
4 125 Mikey Delight Hallamshire H Sheffield 02:12.4 49
5 234 Ethan Metcraft City of Sheffield AC 02:15.0 47
6 231 Joseph Martin City of Sheffield AC 02:20.4 41
7 237 Alan Jedrzejczyk City of Sheffield AC 02:24.7 37
B8-11 60m 
1 338 Connor Patterson Leigh Harriers 9.3 57
2 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 10.0 46
2 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 10.0 46
2 60 Harrison Hall Barnsley AC 10.0 46
2 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 10.0 46
6 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 10.1 45
6 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 10.1 45
8 234 Ethan Metcraft City of Sheffield AC 10.2 43
8 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 10.2 43
8 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 10.2 43
11 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 10.6 37
12 126 Joel Gardiner Hallamshire H Sheffield 10.6 37
13 62 Joshua Horbury Barnsley AC 10.6 37
14 37 Alex Colbeck Doncaster AC 11.0 31
15 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 11.5 24
16 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 11.6 22
B8-11 150m 
1 338 Connor Patterson Leigh Harriers 22.2 58
2 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 22.7 55
3 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 24.1 42
4 60 Harrison Hall Barnsley AC 24.2 41
5 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 25.5 32
6 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 26.9 26
7 237 Alan Jedrzejczyk City of Sheffield AC 28.3 16
8 37 Alex Colbeck Doncaster AC 29.3 14
B8-11 long jump 
1 340 Matthew Crorken Spenborough & dist AC 3.43 36
2 152 Kaya Walker Rotherham Harriers &AC 3.36 35
3 60 Harrison Hall Barnsley AC 3.36 35
4 338 Connor Patterson Leigh Harriers 3.30 34
5 172 Ashley Pogmore Rotherham Harriers &AC 3.29 33
6 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 3.23 32
7 61 Daniel Goodwin Barnsley AC 3.22 32
8 125 Mikey Delight Hallamshire H Sheffield 2.95 28
9 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 2.88 27
10 118 Ben Elliott Hallamshire H Sheffield 2.85 27
11 126 Joel Gardiner Hallamshire H Sheffield 2.85 27
12 37 Alex Colbeck Doncaster AC 2.68 25
13 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 2.63 25
14 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 2.39 22
15 85 Noel Molyneux Wombwell SAC 2.30 22
16 237 Alan Jedrzejczyk City of Sheffield AC 2.25 21
B8-11 shot 
1 103 Joshua Humberstone Hallamshire H Sheffield 5.13 33
2 125 Mikey Delight Hallamshire H Sheffield 4.12 24
3 117 David Lewis Hallamshire H Sheffield 3.98 23
4 104 Thomas Wilkes Hallamshire H Sheffield 3.67 21
5 105 Joshua Francis Hallamshire H Sheffield 3.67 21
6 107 Rudi Schofield Hallamshire H Sheffield 3.43 20
7 126 Joel Gardiner Hallamshire H Sheffield 2.01 13
G11-13 60m 
1 377 Rebekah Tiler Bingley 8.6 64
2 69 Beth Schofield Barnsley AC 9.1 55
2 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 9.1 55
4 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 9.2 53
5 22 Ellie Grace Doncaster AC 9.3 52
6 339 Rachel Crorken Spenborough & dist AC 9.4 50
7 320 Rachel White City of York 9.4 50
8 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 9.5 49
9 228 Emily Sanderson City of Sheffield AC 9.5 49
10 33 Megan Colbeck Doncaster AC 9.5 49
11 331 Megan Sanders Leeds City AC 9.6 47
12 281 Hannah Beachill Penistone DFR 9.6 47
13 370 Lucy Hadaway City of York 9.6 47
14 28 Annie Mussett Doncaster AC 9.6 47
15 112 Lydia Thomas Hallamshire H Sheffield 9.6 47
16 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 9.7 46
17 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 9.8 44
18 328 Jessie Mogridge Leeds City AC 10.1 40
19 88 Abigail Molyneux Wombwell SAC 10.2 38
20 333 Eleanor Hall unatt 10.2 38
21 282 Rhia Drewery Penistone DFR 10.2 38
22 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 10.2 38
23 106 Greta Schofield Hallamshire H Sheffield 10.4 35
24 6 Cara Wilson Doncaster AC 10.6 32
25 230 Kathryn Marsden City of Sheffield AC 10.7 31
26 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 10.7 31
27 280 Ania Pozorski Penistone DFR 10.7 31
28 70 Rose Winspear Barnsley AC 10.7 31
29 219 Ciara Collins City of Sheffield AC 10.9 28
30 174 Katie Summerhayes Rotherham Harriers &AC 11.9 13
31 235 Gwen Webb City of Sheffield AC 11.9 13
G11-13 long jump 
2 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 4.02 61
3 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 4.02 61
1 22 Ellie Grace Doncaster AC 4.02 61
4 213 Megan Nagy City of Sheffield AC 3.97 60
5 28 Annie Mussett Doncaster AC 3.83 57
6 370 Lucy Hadaway City of York 3.74 55
7 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 3.65 54
8 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 3.54 51
9 228 Emily Sanderson City of Sheffield AC 3.54 51
11 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 3.48 50
10 67 Taylor Hammond Barnsley AC 3.48 50
12 339 Rachel Crorken Spenborough & dist AC 3.45 50
13 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 3.42 48
14 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 3.41 48
14 128 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 3.41 48
16 33 Megan Colbeck Doncaster AC 3.39 46
17 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 3.37 46
18 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 3.30 46
19 109 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 3.28 44
20 331 Megan Sanders Leeds City AC 3.27 44
21 11 Summer Ward Doncaster AC 3.25 44
22 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 3.21 44
23 223 Amelia Lancaster City of Sheffield AC 3.19 42
24 106 Greta Schofield Hallamshire H Sheffield 3.12 42
25 70 Rose Winspear Barnsley AC 3.09 41
26 88 Abigail Molyneux Wombwell SAC 3.08 41
27 10 Nicole Pearson Doncaster AC 3.04 39
28 342 Samantha Baker-Jones Harrogate HAC 3.03 39
29 333 Eleanor Hall unatt 3.02 39
30 373 Jessica Hirst Halifax 2.94 35
31 6 Cara Wilson Doncaster AC 2.93 35
32 328 Jessie Mogridge Leeds City AC 2.59 26
33 219 Ciara Collins City of Sheffield AC 2.52 25
G11-13 shot 
1 373 Jessica Hirst Halifax 8.58 80
2 2 Kelsey Wilson Doncaster AC 8.05 76
3 377 Rebekah Tiler Bingley 7.43 65
4 22 Ellie Grace Doncaster AC 6.51 56
5 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 6.26 53
6 331 Megan Sanders Leeds City AC 6.10 51
7 320 Rachel White City of York 6.06 49
8 213 Megan Nagy City of Sheffield AC 6.02 49
9 68 Aiden Bradbury Barnsley AC 5.53 41
10 6 Cara Wilson Doncaster AC 5.37 38
11 88 Abigail Molyneux Wombwell SAC 5.31 37
12 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 4.99 30
13 281 Hannah Beachill Penistone DFR 4.95 30
14 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 4.75 28
15 128 Hannah Bellamy Hallamshire H Sheffield 4.68 27
16 11 Summer Ward Doncaster AC 4.50 26
17 282 Rhia Drewery Penistone DFR 4.48 25
18 106 Greta Schofield Hallamshire H Sheffield 4.44 25
19 67 Taylor Hammond Barnsley AC 4.10 22
20 174 Katie Summerhayes Rotherham Harriers &AC 3.87 19
21 109 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 3.78 18
G11-13 1000m 
1 124 Imani Wilson Hallamshire H Sheffield 03:21.80 56
2 67 Taylor Hammond Barnsley AC 03:33.60 47
3 323 Fern Davies Colwyn Bay AC 03:35.30 45
4 223 Amelia Lancaster City of Sheffield AC 03:36.70 44
5 10 Nicole Pearson Doncaster AC 03:42.70 42
6 193 Megan Storey City of Sheffield AC 03:43.40 42
7 9 Caitlin Herbert Doncaster AC 03:44.30 41
8 342 Samantha Baker-Jones Harrogate HAC 03:47.50 40
9 196 Georgia Oldfield City of Sheffield AC 04:02.60 35
G11-13 200m 
1 377 Rebekah Tiler Bingley 28.5 78
2 190 Billie-Jo Harris City of Sheffield AC 29.4 69
3 28 Annie Mussett Doncaster AC 29.8 65
4 228 Emily Sanderson City of Sheffield AC 30.0 63
5 320 Rachel White City of York 30.5 58
6 213 Megan Nagy City of Sheffield AC 30.5 58
7 69 Beth Schofield Barnsley AC 30.5 58
8 339 Rachel Crorken Spenborough & dist AC 30.6 57
9 370 Lucy Hadaway City of York 30.8 55
10 214 Rebecca Oliver City of Sheffield AC 30.8 55
11 25 Darcey Atkinson Doncaster AC 30.8 55
12 79 Ellie Molyneux Barnsley AC 31.4 52
13 323 Fern Davies Colwyn Bay AC 31.4 51
14 21 Brogan Watkin-Drury Doncaster AC 31.5 51
15 11 Summer Ward Doncaster AC 32.1 48
16 108 Gabby Craft Hallamshire H Sheffield 32.2 48
17 109 Caitlin Hawley Hallamshire H Sheffield 32.2 48
18 112 Lydia Thomas Hallamshire H Sheffield 32.7 45
19 342 Samantha Baker-Jones Harrogate HAC 32.8 45
20 281 Hannah Beachill Penistone DFR 32.9 44
21 282 Rhia Drewery Penistone DFR 33.6 41
22 33 Megan Colbeck Doncaster AC 33.7 41
23 328 Jessie Mogridge Leeds City AC 34.3 39
24 193 Megan Storey City of Sheffield AC 35.2 36
25 280 Ania Pozorski Penistone DFR 35.7 35
26 230 Kathryn Marsden City of Sheffield AC 36.1 34
27 219 Ciara Collins City of Sheffield AC 38.5 24
28 235 Gwen Webb City of Sheffield AC 39.8 21
29 174 Katie Summerhayes Rotherham Harriers &AC 40.4 20
B11-13 60m 
1 34 Guy Richards Doncaster AC 8.8 55
2 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 8.9 54
3 371 Ben Michelle Notts AC 9.0 52
4 191 Nuta White City of Sheffield AC 9.1 51
4 376 George Orton Holmfirth 9.1 51
4 211 William Stasi City of Sheffield AC 9.1 51
7 378 Alex Botterill City of York 9.2 49
7 381 Adam Harrison Scunthorpe 9.2 49
9 197 Dan Bell City of Sheffield AC 9.3 48
10 335 Noah Glennon Leigh Harriers 9.5 45
11 201 Morgan Bishell City of Sheffield AC 9.6 43
12 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 9.7 42
13 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 9.8 40
14 205 Ben Longden City of Sheffield AC 9.9 39
15 110 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 11.3 18
B11-13 long jump 
1 376 George Orton Holmfirth 4.33 58
2 211 William Stasi City of Sheffield AC 4.12 54
3 371 Ben Michell Notts AC 4.01 51
4 197 Dan Bell City of Sheffield AC 3.91 48
5 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 3.89 47
6 381 Adam Harrison Scunthorpe 3.77 43
7 378 Alex Botterill City of York 3.68 41
8 34 Guy Richards Doncaster AC 3.49 35
9 205 Ben Longden City of Sheffield AC 3.36 33
10 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 3.32 32
11 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 3.24 30
12 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 3.22 30
13 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 2.73 24
14 229 Keiran Bellamy City of Sheffield AC 2.50 22
15 110 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 2.46 21
B11-13 shot 
1 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 7.36 56
2 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 6.06 45
3 201 Morgan Bishell City of Sheffield AC 5.25 38
4 381 Adam Harrison Scunthorpe 5.19 38
5 229 Keiran Bellamy City of Sheffield AC 4.91 36
6 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 4.61 33
7 335 Noah Glennon Leigh Harriers 3.72 24
B11-13 1000m 
1 224 Oliver Dane City of Sheffield AC 03:10.80 55
2 194 Alfie Manthorpe City of Sheffield AC 03:15.00 53
3 157 Kane Smith Rotherham Harriers &AC 03:16.90 53
4 159 Joe Morton Rotherham Harriers &AC 03:28.40 48
5 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 03:34.60 46
B11-13 200m 
1 34 Guy Richards Doncaster AC 28.4 56
2 224 Oliver Dane City of Sheffield AC 29.0 53
3 371 Ben Michell Notts AC 29.3 51
4 378 Alex Botterill City of York 29.6 50
5 150 Jonathan Bilton Rotherham Harriers &AC 29.7 49
6 211 William Stasi City of Sheffield AC 30.3 46
7 191 Nuta White City of Sheffield AC 30.7 44
8 197 Dan Bell City of Sheffield AC 30.8 44
9 335 Noah Glennon Leigh Harriers 31.9 40
10 165 James Mangham Rotherham Harriers &AC 31.9 40
11 201 Morgan Bishell City of Sheffield AC 31.9 40
12 195 Rhys Brown City of Sheffield AC 33.5 34
13 229 Keiran Bellamy City of Sheffield AC 38.4 20
14 110 Joshua Parkin Hallamshire H Sheffield 38.7 19
G13-15 60m 
1 239 Ruth Robinson City of Sheffield AC 8.3 81
2 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 8.4 77
3 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 8.7 69
4 129 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 8.9 65
5 116 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 9.0 63
6 326 Sian Gilmartin-Green Leeds 9.1 62
7 72 Melissa Macey Barnsley AC 9.6 54
8 226 Millie Skinner City of Sheffield AC 8.8 67
9 238 Chloe Lacey City of Sheffield AC 8.9 65
10 17 Abigail Cliff Doncaster AC 9.0 63
11 215 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 9.3 59
12 130 Evelyn Williams Hallamshire H Sheffield 9.3 59
13 101 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 9.5 56
14 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 10.0 48
G13-15 long jump 
1 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 4.55 72
2 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 4.26 66
3 326 Sian Gilmartin-Green Leeds City 4.25 66
4 372 Ellie Standerline Scunthorpe 4.16 64
5 129 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 4.10 63
6 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 4.10 63
7 382 Vikki Adams Leeds City 4.08 62
8 72 Melissa Macey Barnsley AC 4.04 61
9 379 Jemma Ibbetson Leeds City 3.76 56
10 216 Rebecca Parkin City of Sheffield AC 3.76 56
11 3 Chloe Bewley Doncaster AC 3.75 56
12 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 3.68 54
13 220 Megan Crehan City of Sheffield AC 3.61 53
14 36 Abi Hayley Doncaster AC 3.46 50
15 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 3.28 44
16 130 Evelyn Williams Hallamshire H Sheffield 3.27 44
17 73 Hayley Townend Barnsley AC 3.20 44
18 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 3.14 42
G13-15 shot 
1 382 Vikki Adams Leeds City 6.76 58
2 130 Evelyn Williams Hallamshire H Sheffield 6.70 58
3 129 Elaine Williams Hallamshire H Sheffield 6.35 54
4 72 Melissa Macey Barnsley AC 6.12 52
5 215 Tatenda Chiadzwa City of Sheffield AC 6.12 52
6 379 Jemma Ibbetson Leeds City 5.91 50
7 162 Ellena Freeman Rotherham Harriers &AC 5.83 49
8 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 5.54 46
9 168 Emily Walker Rotherham Harriers &AC 5.45 45
10 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 5.42 45
11 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 5.13 42
12 36 Abi Hayley Doncaster AC 4.94 39
13 3 Chloe Bewley Doncaster AC 4.52 31
14 156 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 4.15 22
G13-15 1000m 
1 236 Anina Atkinson City of Sheffield AC 03:11.60 64
2 232 Eleanor Curran City of Sheffield AC 03:11.80 64
3 123 Georgia Hird Hallamshire H Sheffield 03:15.80 61
4 153 Charlotte Dodds Rotherham Harriers &AC 03:18.10 59
5 221 Sophie Taylor City of Sheffield AC 03:19.90 58
6 216 Rebecca Parkin City of Sheffield AC 03:29.20 50
7 220 Megan Crehan City of Sheffield AC 03:35.00 46
8 73 Hayley Townend Barnsley AC 03:35.00 46
9 3 Chloe Bewley Doncaster AC 03:57.80 36
10 156 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 04:01.80 35
G13-15 200m 
1 217 Rebecca Hall City of Sheffield AC 27.5 72
2 239 Ruth Robinson City of Sheffield AC 27.6 71
3 226 Millie Skinner City of Sheffield AC 28.6 61
4 216 Rebecca Parkin City of Sheffield AC 29.2 55
5 238 Chloe Lacey City of Sheffield AC 29.4 53
6 17 Abigail Cliff Doncaster AC 29.7 50
7 326 Sian Gilmartin-Green Leeds City 29.7 50
8 116 Francesca Shaw Hallamshire H Sheffield 29.9 48
9 171 Beth Taylor Rotherham Harriers &AC 30.1 46
10 236 Anina Atkinson City of Sheffield AC 30.1 46
11 123 Georgia Hird Hallamshire H Sheffield 30.2 45
12 232 Eleanor Curran City of Sheffield AC 30.4 43
13 36 Abi Hayley Doncaster AC 31.0 38
14 101 Charlotte Mather Hallamshire H Sheffield 31.0 38
15 83 Emily Copley Wombwell SAC 34.5 23
16 156 Danielle Lawrance Rotherham Harriers &AC 35.8 19
B13-15 60m 
1 222 Obi Ezi City of Sheffield AC 8.1 72
2 76 Lewis Paley Barnsley AC 8.1 72
3 23 Joe McGrath Doncaster AC 8.2 68
4 100 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 8.8 51
4 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 8.8 51
4 127 James Lee Hallamshire H Sheffield 8.8 51
7 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 9.2 45
8 18 Christian Grant Doncaster AC 9.5 41
9 19 Nathan Ward Doncaster AC 9.6 39
B13-15 long jump 
1 206 Ross Longden City of Sheffield AC 4.57 58
2 27 Daniel Hardman Doncaster AC 4.40 55
3 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 4.38 54
4 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 4.26 52
5 127 James Lee Hallamshire H Sheffield 4.07 47
6 18 Christian Grant Doncaster AC 3.81 40
7 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 3.71 37
8 19 Nathan Ward Doncaster AC 3.66 35
9 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 3.38 28
B13-15 shot 
1 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 8.05 47
2 27 Daniel Hardman Doncaster AC 7.01 38
3 18 Christian Grant Doncaster AC 5.54 26
4 203 Samuel Filleul City of Sheffield AC 5.47 25
5 19 Nathan Ward Doncaster AC 5.20 23
6 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 4.90 21
B13-15 1000m 
1 374 Sam Convery  Wakefield 03:01.00 59
2 218 Evan Webb City of Sheffield AC 03:01.00 59
3 151 Shay Walker Rotherham Harriers &AC 03:13.80 54
B13-15 200m 
1 27 Daniel Hardman Doncaster AC 26.6 60
2 23 Joe McGrath Doncaster AC 26.6 60
3 100 Sam Lawford Hallamshire H Sheffield 27.0 58
3 76 Lewis Paley Barnsley AC 27.0 58
3 206 Ross Longden City of Sheffield AC 27.0 58
6 222 Obi Ezi City of Sheffield AC 27.1 57
7 218 Evan Webb City of Sheffield AC 28.2 52
8 227 Joe Hobson City of Sheffield AC 28.3 51
9 127 James Lee Hallamshire H Sheffield 28.4 51
10 119 Thomas Hughes Hallamshire H Sheffield 28.5 50
11 198 Kyle Sales City of Sheffield AC 29.2 47